ASUS TUF A15 - RTX 4060'lı alınır mı?

Bütçe
40000

BurakNA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum ve 40k civarı laptop arıyorum ve gözüme ASUS'un TUF serisinden 4060'lı laptopu çarptı. Bu bütçe civarında önerebilecek başka laptoplar var mı? ASUS'un biraz ısındığını da söyleyenler var siz ne düşünüyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

1 yıldır kullanıyorum, alınmaz. R7 7735 zayıf kalıyor, sürekli %1 FPS düşüşü yaşıyorum. Ekran parlaklığı ve görüntü kalitesi de düşük.

%1 FPS düşüşü şu ana kadar yaşamadım. Tek yaşanan problem FPS oyunlarında işlemciden ötürü biraz daha düşük performans vermesi ki beni etkilemedi 165 Hz ekran kullanıyorum. %100 sRGB ekranı var yani görüntü kalitesi gayet iyi. Ekran parlaklığı konusunda güneşte de kullandım sorun yaşatmadı. Fakat ben bu laptopu 30kya aldım tabii ki 38k ya daha iyi laptoplar bakılabilir. Pilde de 7 saatten fazla ekran süresi alıyorum rahat bir şekilde.

Bende kullandım bu laptopu. Şahsi görüşüm alınmaz. Monster laptoplar bile TUF serisinden iyidir. Orta segmentte HP ve Acer çok daha iyidir. Acer Nitro 16'lar şu anda en iyi seçenek konumunda, onlara bakın bence.

Ben 8 ay kullandım geçen hafta sattım. İşlemci sıcaklığı ve ekran parlaklığı dışında mükemmel bence ama bu fiyata değmez, 7735 eski işlemci ve performans modunda 93, Turbo'da 95 derece görüyor yük binince. Laptopun pozitif yanı şarjı çok iyi gidiyor, silent mod var bayağı ses çıkmıyor laptoptan. Victus kullandım onda mesela eco moda alıp Web'de takilsam bile 2000-2300 RPM dönüyordu fanlar.

Geri
Yukarı