ASUS TUF A15 4060 alınır mı?

Fan sesine takılıp takılmama tamamen size bağlı aslında. Performans olarak aralarında çok fark olduğunu zannetmiyorum.
ASUS;
-Wi-Fi kartında sıkıntı yaşayanlar var.
-IPS Glow'dan dolayı iade eden arkadaşlar var.
-İşlemci çok serin değil, Turbo Boost kapatılmazsa fanlar çok yüksek hıza çıkıp soğutmayı sağlıyor.
-Malzeme kalitesi iyi, premium hissiyatı var.
-Fanlar günlük kullanımda 0 RPM'de çalışabiliyor.
Genel olarka durum bu açıkçası. Ben Wi-Fi kartını değiştirdim (hiç sorun yaşamayıp değiştirmeyen de var) ve Turbo Boost kapattım, 32 GB RAM ve 2TB SSD eklemesi ile kullanıyorum. Sorunsuz bir deneyim elde edebildim. Bu yazdıklarımı kendi bilgisayarın ile karşılaştırıp kararı vermen doğrusu olacaktır.

Hocam bende 32 GB RAM ve 2TB SSD düşünüyorum, siz hangi modelleri taktınız ve de 32 GB RAM oyunda fark eder mi?
Ve ben hiçbir sorun yaşamadım ne IPS glow ne Wi-Fi problemi, ısı durumu fan sesi de çok iyi bence.

Hocam bende 32 GB RAM ve 2TB SSD düşünüyorum, siz hangi modelleri taktınız ve de 32 GB RAM oyunda fark eder mi?
Ve ben hiçbir sorun yaşamadım ne IPS glow ne Wi-Fi problemi, ısı durumu fan sesi de çok iyi bence.
SSD ve RAM bunların eklemesini yaptım. Oyun deposu olacağı için GEN.3 olmasını sorun etmedim. Oyunlarda Ram kullanımı 16'nın geçtiği oyunlar var. Bence 32 GB minimum olmalı günümüz şartları için. Wi-Fi ve Glow sorunu yaşamamanıza sevindim. Bende de Glow yok fakat Wi-Fi yi riske atmak istemedim.
Merhaba;

Sizin dün başka bir konuda yazdıkalrınızı yaptım. "Turbo Boost" kapattım hatta ekran kartını da apu ya aldım şuan sessiz modda kullanımda 40 - 45 dereceler de geziyor. dün 10 saatten fazla nette gezdim "video izledim müzik dinledim " Bu şekilde gayet yeterli. Sürekli oyun oynayan birisi değilim. Bu fiyat bandında bu şekilde kullanımda bundan daha iyi bataryası gidecek bir bilgisayar var mı
Çok sevindim. Bende aynı şekilde kullanıyorum kafeye gittiğim zaman. Gerçekten çok kullanışlı bir cihaz. Daha iyisi ultrabooklarda olabilir tabiki fakat F/P olarak düşünüldüğünde çok başarılı bence.

Fan sesine takılıp takılmama tamamen size bağlı aslında. Performans olarak aralarında çok fark olduğunu zannetmiyorum.
ASUS;
-Wi-Fi kartında sıkıntı yaşayanlar var.
-IPS Glow'dan dolayı iade eden arkadaşlar var.
-İşlemci çok serin değil, Turbo Boost kapatılmazsa fanlar çok yüksek hıza çıkıp soğutmayı sağlıyor
-Malzeme kalitesi iyi, premium hissiyatı var.
-Fanlar günlük kullanımda 0 RPM'de çalışabiliyor.
Genel olarka durum bu açıkçası. Ben Wi-Fi kartını değiştirdim (hiç sorun yaşamayıp değiştirmeyen de var) ve Turbo Boost kapattım, 32 GB RAM ve 2TB SSD eklemesi ile kullanıyorum. Sorunsuz bir deneyim elde edebildim. Bu yazdıklarımı kendi bilgisayarın ile karşılaştırıp kararı vermen doğrusu olacaktır.

Hocam evet en dikkatimi çeken kısım Wi-Fi kısmı, arada bir kopmalar oluyordu. Kronik miydi bu durum?
IPS Glow kısmını, ışık sızmasından ayırt edemiyorum.
Normal kullanımda bile fan açıyor beni rahatsız eden tek kısım bu.
Ofis modundayken fan açıyor hocam.
0 RPM kısmını biz mi ayarlıyoruz?
Turbo Boost dengelide hocam yüksek performansta kullanmıyorum.
RAM 32 GB fakat 64 yapacağım ağustos gibi. 2*32.

Hocam evet en dikkatimi çeken kısım Wi-Fi kısmı, arada bir kopmalar oluyordu. Kronik miydi bu durum?
IPS Glow kısmını, ışık sızmasından ayırt edemiyorum.
Normal kullanımda bile fan açıyor beni rahatsız eden tek kısım bu.
Ofis modundayken fan açıyor hocam.
0 RPM kısmını biz mi ayarlıyoruz?
Turbo Boost dengelide hocam yüksek performansta kullanmıyorum.
RAM 32 GB fakat 64 yapacağım ağustos gibi. 2*32.
Custom fan ayarı yapılıyordur fakat ben kurcalamadım hiç. 0 RPM'i ben ayarlamıyorum "Sessiz/Silent" moda aldığımda fanlar çalışmıyor. Test eden oldu mu bilmiyorum ama ASUS'un sitesine göre desteklenen maksimum RAM miktarı 32GB, Ryzen'in sitesine göre maksimum desteklenen RAM miktarı ise 64 GB gözüküyor. Eğer ASUS'un verileri doğru ise Excalibur'un bu kısmında bir artısı var. (Bazı sitelerde 64GB lı TUF A15 satılıyor fakat test eden veya alan oldu mu bilmiyorum).

Custom fan ayarı yapılıyordur fakat ben kurcalamadım hiç. 0 RPM'i ben ayarlamıyorum "Sessiz/Silent" moda aldığımda fanlar çalışmıyor. Test eden oldu mu bilmiyorum ama ASUS'un sitesine göre desteklenen maksimum RAM miktarı 32 GB, Ryzen'in sitesine göre maksimum desteklenen RAM miktarı ise 64 GB gözüküyor. Eğer ASUS'un verileri doğru ise Excalibur'un bu kısmında bir artısı var. (Bazı sitelerde 64 GB'lı TUF A15 satılıyor fakat test eden veya alan oldu mu bilmiyorum).

Hocam sessiz moda nasıl alınıyor tarif eder misiniz deneyeceğim. Ayrıca cihazın arka planında birçok açık program var, Çince vs bayağı bir var bugün format atacağım tekrar kontrol edeceğim. Ayrıca Casper'daki diğer olumsuz kısım BIOS'un eski olması.

Hocam sessiz moda nasıl alınıyor tarif eder misiniz deneyeceğim. Ayrıca cihazın arka planında birçok açık program var, Çince vs bayağı bir var bugün format atacağım tekrar kontrol edeceğim. Ayrıca Casper'daki diğer olumsuz kısım BIOS'un eski olması.
ASUS'un kendi programı olan ARMOURY CRATE'den alınıyor. EXCALIBUR laptop için kullanamazsınız.

Geri
Yukarı