ASUS TUF A15 BQ200 pil ömrü azalıyor

LordOfMiraç

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, yaklaşık 11 12 aydır ASUS TUF A15 kullanmaktayım. Battery infodan baktığımda pil ömrünün %84 olduğunu gördüm. İlk bilgisayarım olduğu için ne yapmam lazım bilemedim, MyASUS uygulamasından azami pil ömrü seçeneğini seçtim %60 da prizde sürekli şarjda duruyor. R pil ömrü çok mu gitmiş YouTube'da 7 yıllık laptop %68 diye yorum okumuştum malum pahalı eşyalar laptoplar. Ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musunuz?

Hocam pillerin ömürleri var ve kullanım tarzınıza göre ömrünü çabuk kaybedebiliyor. Siz nasıl kullandınız laptobu.

Hocam pillerin ömürleri var ve kullanım tarzınıza göre ömrünü çabuk kaybedebiliyor. Siz nasıl kullandınız laptobu.
myasus uygulamasında azami pil ömrü diye bir seçenek var %60 a sabitliyor prize takılırken hep öyle kullanıyorum 1 yada 2 defa belki tamamen pil boşalmıştır cihaz 1 yıldır elimde ne yapıcağımıda bilmiyorum

myasus uygulamasında azami pil ömrü diye bir seçenek var %60 a sabitliyor prize takılırken hep öyle kullanıyorum 1 yada 2 defa belki tamamen pil boşalmıştır cihaz 1 yıldır elimde ne yapıcağımıda bilmiyorum
Anladım hocam. Garantiniz devam ediyordur muhtemelen. Servis ile konuşun, pili normal kullandığım halde böyle bir sıkıntı oluştu deyin. Ücretsiz değişim yaparlar belki.

Geri
Yukarı