ASUS TUF A15 kronik Wi-Fi kartı problemi

Hocam termal macun o kadar etki eder mi ona göre bende yenileyeyim ayrıca kendiniz mi yaptınız yoksa garantiden mi yenilediniz.

Bu arada Wi-Fi kopması ile ilgili yanlış olmasın bende de aynı laptop var, laptopu ilk aldıgım zaman forumları inceliyordum o zamanlar böyle bir sıkıntı yasayan birini görmüstüm siteden baska bir driver kurup sorununu çözmüstü yanlış hatırlamıyorsam. Yani öneri olarak sitedeki sürücüleri deneyebilirsiniz ( yine yanlış olmasın ben de siteden MediaTek olanı kurmustum herhalde)

Aynı uyarıyı veriyor bende de. ( NOT KYK BAGLIYKEN TEST ETTİM BİLMİYORUM FARK EDER Mİ)
Valla benim kopuyor bazen aniden 10 saniye sonra geri geliyor bağlantı, birkaç haftaya değiştiririm. Garanti gg

Serviste iç genel bakımı yapıldı gerek yok şimdilik
Hocam ben intel ax210 wifi kartı taktım hiçbir sorun yaşamıyorum. Kart çok kaliteli ve stabil bağlantı sağlıyor. Garanti giderse gitsin çok da umrumda. Asus’a da yazıklar olsun bu arada. Bir daha kimseye Asus aldırmayacağım. Aylardır neler yaşadım neler.

Hocam ben intel ax210 wifi kartı taktım hiçbir sorun yaşamıyorum. Kart çok kaliteli ve stabil bağlantı sağlıyor. Garanti giderse gitsin çok da umrumda. Asus’a da yazıklar olsun bu arada. Bir daha kimseye Asus aldırmayacağım. Aylardır neler yaşadım neler.
Asus aslında kalitelide, kronik olanı denk gelince moral bozuyor. Wi-Fi kartı dandikliği olarak söylediysen haklısın, Kartı kendin mi taktın ?, Kaça aldın alışveriş linki var mı ?, Taktığın kart çok güçlüdür ya keyifle kullandığından eminim

ASUS aslında kalitelide, kronik olanı denk gelince moral bozuyor. Wi-Fi kartı dandikliği olarak söylediysen haklısın, Kartı kendin mi taktın? Kaça aldın alışveriş linki var mı? Taktığın kart çok güçlüdür ya keyifle kullandığından eminim

Evet kendim taktım. Sahibinden'den ikinci el olarak aldım. Bir hafta kullanmış satan kişi ve sıkıntı çıkmadı. Anti-statik paketinde gönderdi. Wi-Fi kartının üzerinde SSD bulunuyor. Önce onu söküyorsunuz sonrası kolay. Sökmüşken SSD'yi diğer yuvaya taşımak istedim ama diğer SSD yuvasının vidası yerinden çıkmıyor, dönmüyor bile. Yine aynı yere taktım mecbur.

Evet kendim taktım. Sahibinden'den ikinci el olarak aldım. Bir hafta kullanmış satan kişi ve sıkıntı çıkmadı. Anti-statik paketinde gönderdi. Wi-Fi kartının üzerinde SSD bulunuyor. Önce onu söküyorsunuz sonrası kolay. Sökmüşken SSD'yi diğer yuvaya taşımak istedim ama diğer SSD yuvasının vidası yerinden çıkmıyor, dönmüyor bile. Yine aynı yere taktım mecbur.
Kart değişince garanti gidiyordu ama dedikleri gibi sadece değişti diye Garantisi gitti mi acaba :) serviste baksalardı anlaşılırdı belki. Online oyunlarda çok fark etmiştir ya

Kart değişince garanti gidiyordu ama dedikleri gibi sadece değişti diye Garantisi gitti mi acaba :) serviste baksalardı anlaşılırdı belki. Online oyunlarda çok fark etmiştir ya

Giderse gitsin artık umurumda değil. Kablolu internet kullanmaktan bilgisayarı yerinden kımıldatamıyordum.

Herkese öncelikle merhaba. Bende ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP037 (2023 model) var. Anlayacağınız gül gibi 3 aylık cihaz. Garantisine bitmesine daha çok var. "Realtek 8852be Wireless lan Wi-Fi 6 PCI-e nic" Wi-Fi kartı var. Konuya gelecek olursak ara ara Wi-Fi kopup geri gelmesi, oyunlarda yüksek ping, donmalar vs. cihazı aldığımdan beri sorunu çözemedim, Armoury Crate üzerinden işlemciyi en güçlüye alıyorum, işlemciyi AMD Software ara yüzü üzerinden performans moduna alıyorum, zaten şarjda oyun oynuyoruz gene de Online oyunlarda aralıkla donmalar ve yüksek ping sorununu çözemedim. Windows güncellemelerini, my ASUS'u, Wi-Fi kartı sürücülerini sürekli güncel tutuyorum zaten vs. temiz USB ile format attım en son çare onda da bir şey değişmedi. Servisine yeni yolladım her test yapıldı Geekbench, FPS, sıcaklık, işlemci hızı vs. donanımsal ve yazılımsal hiçbir sorun bulunamadını söyleyip geri yolladılar cihazı tarafıma. Gene servise yollasam aynı şeyi yapıp geri yollayacaklar. En son garanti giderse gitsin deyip Wi-Fi kartını ben değiştireceğim. ASUS'un her A15 serisinde bu sorun yok, bir kısmı böyle sadece kronik sorunlu olarak üretilmiş. Cihazda yaşadığım sorun bazen Wi-Fi birden kopup 10-15 saniye sonra geri geliyor bağlantı, oyunlarda yüksek ping donmalar. Wi-Fi kartı olarak intelax210 ngw veya AX200NGW düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir dediklerim hakkında?

Kasım 2023'te aynı cihazı aldım kasası yamuk geldi, neyse sonra servis değişim verdi yeni cihazı aldım bu sefer de Wi-Fi kartı bozuldu onu değiştiler sorun gitti. Sonra anakartı da değiştiler en son değişim verdi servis. Şimdi yeni cihazdan yazıyorum bu 2.değişim yani. Halen Wi-Fi kartı sorunlu. Araya bir duvar girince ping manyağı oluyosunuz. ASUS TUF almayın cidden servise 7 8 kere gittim yeni cihaz olduğu halde. Bir firma oyun bilgisayarına nasıl dandik Wi-Fi kartı koyar anlamak zor gerçekten. Artık yoruldum muhtemelen bende garantiyi takmayıp Wi-Fi kartını değiştireceğim ya da çözüm bulan varsa yardımcı olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı