ASUS TUF A15 RTX4050 ile bitmeyen garanti süreci

Benim cihazım Aralık 26' da 6 ayını doldurdu. Doa raporunu hepsiburadaya yeni kargoladım. Daha yeni bilgisayarı almam en aşşa 1 hafta sürer gibi duruyor. Nedense benim de yeni gelecek bilgisayardan ümidim yok yine bozuk bir laptop gelecek gibi hissediyorum. 6 ay dolduktan sonra servise gönderdiğinde ilk tamir yapılıyor ama tamir yapılamassa yine de değişim raporu veriyorlar diye biliyorum (DOA raporu ve değişim hakkında çok konu okudum ve 1.5 yıl bazen 2 yıl sonra değişim raporu ile değiştirenler olmuş). Ayriyeten şunu belirteyim sendeki sorun büyük ihtimal laptop içindeki wifi kartından kaynaklanıyor sadece bu kartı değiştirmeleri yetiyor diye biliyorum. Bu yüzden senin laptop için tamir uygularlar ilk olarak çünkü 6 ayı geçmiş durumda.
Wifi sorunu için ikinci kez tamire götürmüş olacağım. Bugün Asus'tan birisi aradı ona sordum ve kart değişirse yine aynı Realtek model takılır dedi. Mediatek olanı taksalar yine sıkıntı etmezdim. Kendim değişirsem garantiden çıkacağını söyledi. Gerekirse Tüketici Mahkemesi'ne giderim. Asus Türkiye youtuberlara yüz binlerce liralık sponsorlukla reklam yaptırırken iyi ama iş 1000 liralık kartı yenilemeye gelince bu tarz şeyler yapması hiç hoş değil.

Wifi sorunu için ikinci kez tamire götürmüş olacağım. Bugün Asus'tan birisi aradı ona sordum ve kart değişirse yine aynı Realtek model takılır dedi. Mediatek olanı taksalar yine sıkıntı etmezdim. Kendim değişirsem garantiden çıkacağını söyledi. Gerekirse Tüketici Mahkemesi'ne giderim. Asus Türkiye youtuberlara yüz binlerce liralık sponsorlukla reklam yaptırırken iyi ama iş 1000 liralık kartı yenilemeye gelince bu tarz şeyler yapması hiç hoş değil.
Haklısın. Ben de kaliteli olsun iyi olsun asus kalitelidir diye Asus tercih ettim. İnsanlar bilgisayar önerisi istediğinde Asus al derdim ama şimdi asla demem. Arkadaşlarımda eskiden dandik olarak gördüğüm monsternotebook ve hp var fakat hicbiri böyle saçma saçma sorunlarla karşılaşmıyor. Bugün DOA belgesini hepsiburadaya kargoladım bakalım iade iade diye tutturmasalar ya da kendi kafalarına göre iade işlemi yapmasalar iyi olacak birde bunlarla uğraşmak istemiyorum. Zaten 1 aydır teknik servise git gel git gel yaptım yeride uzak git gel 5 saat sürüyor. Ups kargo geliyoruz geliyoruz deyip almadılar kendim götürmek zorunda kaldım. 6 ay oldu bilgisayarı alalı kullanamadım şaka gibi gerçekten. Pahalı bir çöpten farksız durumda. Yeni gelen bilgisayarı teknik servise götürdüğünde eski bilgisayarın faturası ile mi işleme alıyorlar yoksa yeni bilgisayar içinde bir fatura veriliyor mu? Eğer veriliyorsa fatura tutarı eski bilgisayarın fiyatı mı yazıyor? Ve yeni bilgisayarın geldiğinde garanti süresi 2 yıl mı yoksa 1.5 yıl mıydı?

Haklısın. Ben de kaliteli olsun iyi olsun asus kalitelidir diye Asus tercih ettim. İnsanlar bilgisayar önerisi istediğinde Asus al derdim ama şimdi asla demem. Arkadaşlarımda eskiden dandik olarak gördüğüm monsternotebook ve hp var fakat hicbiri böyle saçma saçma sorunlarla karşılaşmıyor. Bugün DOA belgesini hepsiburadaya kargoladım bakalım iade iade diye tutturmasalar ya da kendi kafalarına göre iade işlemi yapmasalar iyi olacak birde bunlarla uğraşmak istemiyorum. Zaten 1 aydır teknik servise git gel git gel yaptım yeride uzak git gel 5 saat sürüyor. Ups kargo geliyoruz geliyoruz deyip almadılar kendim götürmek zorunda kaldım. 6 ay oldu bilgisayarı alalı kullanamadım şaka gibi gerçekten. Pahalı bir çöpten farksız durumda. Yeni gelen bilgisayarı teknik servise götürdüğünde eski bilgisayarın faturası ile mi işleme alıyorlar yoksa yeni bilgisayar içinde bir fatura veriliyor mu? Eğer veriliyorsa fatura tutarı eski bilgisayarın fiyatı mı yazıyor? Ve yeni bilgisayarın geldiğinde garanti süresi 2 yıl mı yoksa 1.5 yıl mıydı?
Kusura bakmayın geç cevap vermiş oluyorum. Değişim cihazımı teslim alırken satıcı irsaliye belgesi verdi, yeni fatura kesmedi çünkü kanunen böyle bir şey yasak. Ödeme almıyoruz ki yeni fatura nasıl keselim dediler. İrsaliye ile bana verdiler. Asus’a eski faturamla beraber irsaliye belgesini verdim. Faturada eski seri no yazıyor, irsaliyede yeni seri no yazıyor. Normalde değişim cihazının garanti süresi faturadaki gibi olmalı yani kaç kay kaldıysa öyle devam etmeli. Az önce Asus’un garanti kontrol sitesinden kontrol ettiğimde 2 yıllık garantim olduğunu gördüm.

Bunların dışında cihazımın ping sorunu çok daha sık yaşanmaya başladı. Bir sürü ekran görüntüsü/videosu alıyorum ki bunları serviste teknikere göstereyim. Bir de cihazım iki gündür bi garip davranıyor. Oyunlar çöküyor, vram yetmedi diyip oyundan atıyor, açılış animasyonu daha uzun sürüyor siyah ekran uzuyor vs. Umarım haftaya değişim isteğimi kabul ederler gerçekten canımı çok sıkmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı