ASUS TUF A17 laptop mühendislik için alınır mı?

Evet sizin dediğiniz de alınabilir ama 8 GB RAM ekleme ve HDD eklemeyi de sayarsak (500 GB SSD'nin yetmiyeceğini varsayarsak) daha iyi işlemcin oluyor ama fiyatı da artıyor aradaki fiyat farkına değer değmez o tartışılır ama benim için değmez çünkü zaten 4 sene kullanacağım sonra onu yedek olarak tutarım masaüstüne geçerim RTX'e geçerim. Zaten biliyorsun teknoloji her gün ivmelenerek artıyor 2 sene içinde neler değişti ileride daha da gelişecektir. Laptopu ASUS'un yetkili servisine gönderip SSD'nin yerini değiştirmeyi rica etsek değiştirirler mi acaba veya gerek var mı?
Bir de siz almayı düşünüyor musunuz sizce alınır mı indirime girmişken kaçırmak istemiyorum piyasada çok saçma ürünler çok saçma fiyatlara gidiyor. Örnek: Asus N580VD-DM160T Intel i7-7700HQ İşlemci 16GB Ram 128GB SSD + 1TB Disk 15.6" DOS Notebook | ITOPYA
Asus TUF Gaming A17 FA706IU-AU206 AMD Ryzen 7 4800H 16GB 1TB Fiyatı aynı paraya bu daha iyi işlemci ve ram yüksek ama ekran 15 inç ve SSD 512GB tek. Bence bu daha iyi.

Biliyorum anladım ama anternatif olsun diye attım bu modeli. Arka kapak garanti bozmuyorsa ben kendi ellerimle yerini değiştireceğim.

Servisine göndersem ve belirtsem değiştirir misiniz diye sizce değiştirirler mi uğraşmaya gerek var mı düşünceleriniz neler. Zaten ilk senelerde çok büyük işlem yapmayız diye düşünüyorum. Her laptop ısınıyor da bu mimarilik hatası olmuş biraz yapacak bir şey yok dediğiniz gibi Boost'ları falan düşürürüz yaparız bir şeyler.

O laptopta arka kapağa şöyle bir modifiye yapılabilirse alınabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güçlü işlemcili laptop alıp boost hızını yani performansını kısmak bence mantıklı değil. Böyle yapana kadar işlemciyi bir tık aşağısı almak daha iyi gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Güçlü işlemcili laptop alıp Boost hızını yani performansını kısmak bence mantıklı değil. Böyle yapana kadar işlemciyi bir tık aşağısı almak daha iyi gibi.

Abi bilemiyorum ya ne yapacağımı şaşırdım artık yapacağız bir şeyler ama almaya çalışıcam gibi.

Nitro serisi ısınıyor diye biliyorum. Çok saçma bir fiyatlandırma politikası var. İçimden bir ses şu TUF'u alıp garantisi bitince delikleri kendi ellerimle açıp, M2 SSD'yi sağ tarafa alasım var.

Bende aynısını düşündüm, aslında intel işlemcide arkadaki delikler açık niyeyse. Bir de işlemcinin turbosunu kapatıp ısınmasını engelleyenler var, fps kaybı olmadan işlemciyi 80 dereceye sabitliyor. ilk 2 sene o şekil yapıp sonrasında da delikçilik yapılabilir mi diye düşünüyorum.

Bende aynısını düşündüm, aslında intel işlemcide arkadaki delikler açık niyeyse. Bir de işlemcinin turbosunu kapatıp ısınmasını engelleyenler var, fps kaybı olmadan işlemciyi 80 dereceye sabitliyor. ilk 2 sene o şekil yapıp sonrasında da delikçilik yapılabilir mi diye düşünüyorum.

Bende aynısını düşünüyorum hocam dediklerinizin hepsini.

Güçlü işlemcili laptop alıp boost hızını yani performansını kısmak bence mantıklı değil. Böyle yapana kadar işlemciyi bir tık aşağısı almak daha iyi gibi.
Bu videodaki gibi garantisi bitince yapacağım. Eğer alırsak tabi

Ben vazgeçtim sanırım GameGaraj Blaster alacağım Technopat inceleme yapmış onu izliyorum şu anda

16 GB RAM ve 1 TB SSD taktığımda GTX1660 Ti ve i7 8750 h ile 8, 817TL'ye geliyor. Ucuz olması beni korkuttu açıkcası ama videoyu bitirince daha çok fikir sahibi olabilirim. Ürün 120 hz ve linki burada Blaster 7TN-120 | Game Garaj

Yeni konular

Geri
Yukarı