Çözüldü ASUS TUF B450 PRO GAMING anakarta 32 GB 3600 MHz RAM önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ktse77

Decapat
Kardeşim için ASUS'un bu anakartını aldık Ryzen 3000 serisi bir işlemciyle kullanacak ve 32 GB 3600 MHz RAM takacak ama anakart RAM destek sayfasına baktığımızda Türkiye'de satılan bir model göremedim olanlar da çok aşırı pahalı. Sorum şu; Corsair'in güncel herhangi bir RAM kitini taksak sorun yaşatır mı? Ya da uygun RAM öneriniz var mı?

Çözüm
Hangisini kastediyorsunuz? İkisini birden mi? Uyum sorunu yaşamam değil mi?

Hayır, yaşamazsınız. O attığınız G.Skill RAM lerinden bahsediyorum.
Ayrıca bence 32 GB RAM boşa para. 16 GB her şeye yetecek durumda şu an. Ben olsaydım 2x8 RAM alırdım, yetmemeye başlayınca da 2x8 daha alıp yoluma bakardım.
Takabileceğinizin kanıtı:
(Yardımcı olabildiysem, en iyi cevabınızı rica edeceğim. :))
Corsairin güncel ram setini alabilirsiniz. CL değerinin düşük olmasına dikkat edin.
Bütçe söylerseniz ram tavsiyesi verebilirim.
Bütçenizin yettiğini düşünerek şunu önerebilirim:

bütçe sınırsız değil maalesef. rgb olmasına gerek yok. 1200 gibi bir bütçe var biraz daha zorlanabilir.
Corsair'in şu Ram'leri var;

Corsair VENGEANCE LPX 32 GB (2X16) 3600 MHz DDR4 CL18 CMK32GX4M2D3600C18 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

ve de ilk başta şunu düşünmüştük ama listede yoklar,

Bütçe sınırsız değil maalesef. RGB olmasına gerek yok. 1200 gibi bir bütçe var biraz daha zorlanabilir.
Corsair'in şu RAM'leri var;

Corsair VENGEANCE LPX 32 GB (2X16) 3600 MHz DDR4 CL18 CMK32GX4M2D3600C18 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ve de ilk başta şunu düşünmüştük ama listede yoklar,

Attığınız RAM'leri alabilirsiniz hocam, araştırdığım kadarıyla alınabilecek en iyi RAM o.

Hangisini kastediyorsunuz? İkisini birden mi? Uyum sorunu yaşamam değil mi?

Ayrıca bence 32 GB RAM boşa para. 16 GB her şeye yetecek durumda şu an. Ben olsaydım 2x8 RAM alırdım, yetmemeye başlayınca da 2x8 daha alıp yoluma bakardım.

Son düzenleme:
Çözüm

Teşekkürler ilginiz için. Sistemi oyun için değil render için kuruyoruz bu yüzden 32 GB daha iyi olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı