ASUS TUF B550 Plus anakartta VGA ışığı yanıyor

Makaleler
3
Yer
Mersin
RAM
XPG 2x8 GB 4133 MHz
Ekran kartı
Sapphire RX 6700 XT Nitro+
Anakart
TUF B550 Plus
İşlemci
Ryzen 5 3600
Sistemi kuralı birkaç gün oldu. Sürücüler güncel, BIOS 2604 sürümünde. Bugün durduk yere bu ışık yanmaya başladı. Çözüm önerilerinde kartı sök tak diyor ama denemedim.

Çözüldü: Anakart VGA Işığı neden yanar?

Bu konudaki çözümü dene eğer olmazsa tekrar yazarsın.
Sistemi yeniden başlattım ve söndü; çok saçma.

9 gün deneme yaptım. 8 günü sistemi çalıştırmadan önce monitörü açtım, 1 gün ise monitör kapalı olarak sistemi çalıştırdım. Sonuç: sistem çalıştırıldığında monitör açıksa Q-LED yanmıyor; monitör kapalıysa yanıyor. Sanırım sistem çalışınca monitör kapalıyken ekran kartı görüntü veremediğini sanarak uyarı veriyor.

Birisi hızlı başlatmayı kapatarak sonuç aldığını söyledi bir de onu deneyeceğim.

**Hızlı başlatmayı kapatmak çözüm olmadı.

Son düzenleme:
Sistemi yeniden başlattım ve söndü; çok saçma.

9 gün deneme yaptım. 8 günü sistemi çalıştırmadan önce monitörü açtım, 1 gün ise monitör kapalı olarak sistemi çalıştırdım. Sonuç: sistem çalıştırıldığında monitör açıksa Q-LED yanmıyor; monitör kapalıysa yanıyor. Sanırım sistem çalışınca monitör kapalıyken ekran kartı görüntü veremediğini sanarak uyarı veriyor.

Birisi hızlı başlatmayı kapatarak sonuç aldığını söyledi bir de onu deneyeceğim.

**Hızlı başlatmayı kapatmak çözüm olmadı.
hocam herhangi bir çözüm bulabildin mi?

kafayı yicem. bende de şöyle bir sorun var. ilkten monitörü açarsam no signal diyor ve anakartta beyaz vga led ısıgı yanıyor. ama ilkten kasaya güç verirsem ekran geliyor. denemediğim yöntem kalmadı. girmediğim forum kalmadı

hocam herhangi bir çözüm bulabildin mi?

kafayı yicem. bende de şöyle bir sorun var. ilkten monitörü açarsam no signal diyor ve anakartta beyaz vga led ısıgı yanıyor. ama ilkten kasaya güç verirsem ekran geliyor. denemediğim yöntem kalmadı. girmediğim forum kalmadı
Benim normalde yaptığım da öyleydi işte; kasayı çalıştırır ardından monitörü açardım ama bu yeni sistemde monitör kapalı olarak kasayı çalıştırırsam beyaz led yanıyor. O zamandan beridir ilk monitörü açıp ardından kasayı çalıştırıyorum ve led yanmıyor.

Benim normalde yaptığım da öyleydi işte; kasayı çalıştırır ardından monitörü açardım ama bu yeni sistemde monitör kapalı olarak kasayı çalıştırırsam beyaz led yanıyor. O zamandan beridir ilk monitörü açıp ardından kasayı çalıştırıyorum ve led yanmıyor.
monitörünü değiştirdikten sonra tam tersi çözüme mi kavuştun hocam doğru mu anladım?

ilkten onu aç sonra bunu aç olayı çok saçma değil mi? bilimsel bir açıklamasını yapacak bir Allahın kulunu yeryüzünde bulamadım. bakmadığım forum kalmadı.

şurada konu açmıştım bakabilirsin.

monitörünü değiştirdikten sonra tam tersi çözüme mi kavuştun hocam doğru mu anladım?

ilkten onu aç sonra bunu aç olayı çok saçma değil mi? bilimsel bir açıklamasını yapacak bir Allahın kulunu yeryüzünde bulamadım. bakmadığım forum kalmadı.

şurada konu açmıştım bakabilirsin.

Monitörü değiştirmedim. Sadece yeni sistemde kasadan önce monitörü açıyorum o zaman led yanmıyor. Monitör kapalıyken ekran kartı görüntü veremediğini sanarak uyarı veriyor olabilir başka bir şey gelmiyor aklıma.

Monitörü değiştirmedim. Sadece yeni sistemde kasadan önce monitörü açıyorum o zaman led yanmıyor. Monitör kapalıyken ekran kartı görüntü veremediğini sanarak uyarı veriyor olabilir başka bir şey gelmiyor aklıma.
Zaten anakartin o ışığı yakma sebebi o hocam. Görüntüde bi sorun var demek istiyor. Ama monitör bozuk olsa hiç görüntü vermez. Açılma önceliğine göre iş yapıyor aletler resmen. Anlamlı bi açıklamasını aramaya devam edicem. Anakart msi monitör Asus marka olduğu için marka çatışması mi oluyor bilemedim. Her olasılığı düşünüyorum.

Zaten anakartin o ışığı yakma sebebi o hocam. Görüntüde bi sorun var demek istiyor. Ama monitör bozuk olsa hiç görüntü vermez. Açılma önceliğine göre iş yapıyor aletler resmen. Anlamlı bi açıklamasını aramaya devam edicem. Anakart msi monitör Asus marka olduğu için marka çatışması mi oluyor bilemedim. Her olasılığı düşünüyorum.
Şimdi bu anakartlarımızda led olduğu için bir sorun var sanıyoruz ama önceki anakartlarımızda led olmadığından böyle bir şeyden habersizdik ve belki yıllarca bu şekilde kullandık. Önemsiz bir şeydir muhtemelen çünkü led yanıyorken sistemi yeniden başlatırsam bu sefer led yanmıyor mesela. Yani ekran kartı sistem başlayınca direkt görüntü vermek istiyor ve monitörden sinyal alamayınca sorun var diye uyarı verdiriyor belki de.

Şimdi bu anakartlarımızda led olduğu için bir sorun var sanıyoruz ama önceki anakartlarımızda led olmadığından böyle bir şeyden habersizdik ve belki yıllarca bu şekilde kullandık. Önemsiz bir şeydir muhtemelen çünkü led yanıyorken sistemi yeniden başlatırsam bu sefer led yanmıyor mesela. Yani ekran kartı sistem başlayınca direkt görüntü vermek istiyor ve monitörden sinyal alamayınca sorun var diye uyarı verdiriyor belki de
atıyorum bir gün ilkten monitörü açtım ekran gelmicek. yani sürekli ilk olarak kasayı açmam gerekiyor düşüncesi beni gerçekten rahatsız ediyor. monitör mü bozuk yoksa kasadaki bir parça mı bozuk? parçalardan biri bozuk olsa hepsi servis gördü sorun bulunmadı. monitör bozuk desem bozuk alet hiç görüntü vermez. acayip bi uyuzluk var ortada.

Geri
Yukarı