ASUS TUF F15 FX506-HN144 düşük performans veriyor

emrey2937

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Daha dün aldığım ASUS TUF F15 FX506-HN144 model laptop çok düşük performans veriyor. Ben laptopu almadan önce YouTube'da oyun performansını izleyip almıştım ne yapmam gerek sizce sorun nedir ve nasıl çözerim?

Not:
Ekran görüntüsündeki gibi en düşük ayarlarda Arma 3 oyunu nedense GPU tam kullanmıyor ama FurMark denedim tamamını kullanıyor.
ekleme:
ayarları düşürsemde yükseltsemde değişmiyor hep aynı civar fps değeri valorant oyununda da denedim

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    107,7 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Kankacım 2 muhtemel sebep var
1. Si oyunun optimizasyonu kötü olabilir
2. Si o versiyonda 8gb ram var bunun eksikliğini çekiyor olabilirsin

Birde Nvdia denetim masasindan;
3DAyarlarının yönetilmesi>Program ayarları> Ekle
Yapıp Arma3.exe yi ekleyip, Yüksek performanslı Nvdia işlemcisini seçtikten sonra aşşağıdaki program ayarları kısmından güç yönetimi modunu Maximum performansı tercih et yaparsan ekran kartını bi tık daha fazla kullanabilirsin.
Hala sorunun devam ediyorsa Klavyeden,
FN+F5 Yaparak laptop modları arasında seçim yapabilir turbo moduna alabilirsin. Bu yaptiginda Fps almanda bi miktar katkı sağlıyacaktır (Turbo modunda çok kullanmanı önermiyorum çünkü yaz aylarındayız laptopun gereksiz ısınım arızalanabilir haberin olsun)
Bunlar dışında hâlâ tatmin olmadıysan 8gb 3200 mhz ram almanı tavsiye ederim. %90 sorunu cözücektir.

Merhaba. Daha dün aldığım ASUS TUF F15 FX506-HN144 model laptop çok düşük performans veriyor. Ben laptopu almadan önce YouTube'da oyun performansını izleyip almıştım ne yapmam gerek sizce sorun nedir ve nasıl çözerim?

Not:
Ekran görüntüsündeki gibi en düşük ayarlarda Arma 3 oyunu nedense GPU tam kullanmıyor ama FurMark denedim tamamını kullanıyor.
ekleme:
ayarları düşürsemde yükseltsemde değişmiyor hep aynı civar fps değeri valorant oyununda da denedim
Dostum büyük ihtimalle bilgisayarın İntel grafik işlemcisini kullanıyor oyunlarda. Bende birebir aynı modeli kullanıyorum herhangi bir sorunum yok.

Windows Grafik ayarlarından oynadığın oyunları güç tasarruf modundan çıkarabilirsin. Bazı oyunlarda bendede olur ve sorunu çözüyorum bu şekilde.

Geri
Yukarı