ASUS TUF FX705DU Düşük FPS Sorunu

Hocam RAM nasıl takılı hiçbir fikrim yok ve nasıl bakıyoruz bilgin varsa ve iletirsen sevinirim bende Apex'te dediğin değerleri alıyorum yani Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de Ultra ayarlardamin FPS 75 ve 110FPS dahi gördüğü oluyor. Sıcaklık da ben problem yaşıyorum yani 106 dereceyi gördüğüm oldu grantiye gönderdim bugun denediğimde Max 93 oluyordu yani yine çok soğutucu kullandığım halde 93 oluyor.

CPU Z programından SPD sekmesinde sağ üstte Single Channel veya Dual Channel yazacaktır. Sıcaklık değerleri gereğinden fazla inşallah sorununuz düzelir. Undervolt diye bir uygulama var denemenizi öneririm.

CPU Z programından spd sekmesinde sağ üstte Single Channel veya Dual Channel yazacaktır. Sıcaklık değerleri gereğinden fazla inşallah sorununuz düzelir. Undervolt diye bir uygulama var denemenizi öneririm.

Hocam Dual yazıyor. Undervoltu da yarın anca deneyebilirim.
CPU Z programından spd sekmesinde sağ üstte Single Channel veya Dual Channel yazacaktır. Sıcaklık değerleri gereğinden fazla inşallah sorununuz düzelir. Undervolt diye bir uygulama var denemenizi öneririm.

Bir de sadece 16GB tek RAM takılıymış.

TUF FA506IU kullanıcısıyım eskiden tek kanal 8 GB RAM varken 100 FPS aldığım oyunda çift kanal 16 GB RAM ile 170 FPS almaya başladım. Çift kanal yapmak en kötü %50 FPS artışı sağlıyor, bazı oyunlarda ise abartılı bir şekilde 2 kat FPS almamı sağladı. Sizin sisteminizde de RAM taraflı darboğaz olabilir, kontrol edin.

TUF FA506ıu kullanıcısıyım eskiden tek kanal 8 GB RAM varken 100 FPS aldığım oyunda çift kanal 16 GB RAM ile 170 FPS almaya başladım. Çift kanal yapmak en kötü %50 FPS artışı sağlıyor, bazı oyunlarda ise abartılı bir şekilde 2 kat FPS almamı sağladı. Sizin sisteminizde de RAM taraflı darboğaz olabilir, kontrol edin.

Nasıl kontrol edeceğim darboğaz olup olmadığını RAM'da yardımcı olursanız sevinirim.

Nasıl kontrol edeceğim darboğaz olup olmadığını RAM'da yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer tek kanal 8 GB RAM'e veya tek kanal 16 GB RAM'e sahipseniz, çift kanal performansını alamayacağınız için darboğaza düşüyorsunuz.

TUF FA506ıu kullanıcısıyım eskiden tek kanal 8 GB RAM varken 100 FPS aldığım oyunda çift kanal 16 GB RAM ile 170 FPS almaya başladım. Çift kanal yapmak en kötü %50 FPS artışı sağlıyor, bazı oyunlarda ise abartılı bir şekilde 2 kat FPS almamı sağladı. Sizin sisteminizde de RAM taraflı darboğaz olabilir, kontrol edin.

Merhaba bende de sizin bilgisayarın i5 10300h işlemciye sahip modeli mevcut. Bende 8 GB RAM ekledim ve bende de performans artışı oldu fakat CS:GO oyununda FPS en yüksek ayarlarda 80 ile 160 arası sürekli değişiyor, düşük ayarlarda ise 220 ile 120 arası sürekli değişiyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Bu yaşadığım problem sizde de mevcut mu? RAM olarak hangi RAM'i alıp taktınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı