ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP052 nasıldır?

Hocam ben de yeni sipariş verdim bu laptopu, sizi rahatsız ediyorum bilgili gibi gözüktüğünüz için soruyorum: Bu cihaz a ekstra 16 GB RAM alırsam 8+16 oluyor bir sıkıntı çıkarır mı acaba teşekkürler.

Aynısını bende merakediyorum hocam. Sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum ama Dual çalışma olayı verimli olmazsa o kötü olur.

@Can Akmann 8+16 GB Dual channel çalışmıyor diye biliyorum hocam. 8+8 yapmak daha mantıklı oluyor yani. 8+8 veya 16+16 yapılmalı. Dual çalışmaz yoksa, 16'nin 8'i ile 8 GB'ın kendisi Dual olur geriye kalan 8 GB kendi calisiyor(16'nin diger yarisi). Rica ederim hocam kafanıza takılani sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya calisirim, bilgim dahilinde.

@ysfysn iptal edip 8+8 yapmanizi oneririm. @ilhami Yeşil hocam 8+8 yapti ona sorun olmadı.

@Can Akmann 8+16 GB Dual channel çalışmıyor diye biliyorum hocam. 8+8 yapmak daha mantıklı oluyor yani. 8+8 veya 16+16 yapılmalı. Dual çalışmaz yoksa, 16'nin 8'i ile 8 GB'ın kendisi Dual olur geriye kalan 8 GB kendi calisiyor(16'nin diger yarisi). Rica ederim hocam kafanıza takılani sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya calisirim, bilgim dahilinde.

@ysfysn iptal edip 8+8 yapmanizi oneririm. @ilhami Yeşil hocam 8+8 yapti ona sorun olmadı.
teşekkür ederim
bu ram i almayı düşünüyorum önerir misiniz?

Hocam siz Valorant'ı arkadasımızın dedıgı gıbı uzun sure oynayıp test ettınız mı derecesını arkadasın da dedıgı gıbı anlık dereceden bır şey anlayamayız 90 derecelerı gordu mu?
Uzun kullanım yapıp atarım.

hocam ben de yeni sipariş verdim bu laptopu, sizi rahatsız ediyorum bilgili gibi gözüktüğünüz için soruyorum: bu cihaz a ekstra 16gb ram alırsam 8+16 oluyor bir sıkıntı çıkarır mı acaba teşekkürler
Almış olduğum ram bu, 8+16 olayını pek bilmiyorum. O konuda kesin konuşamam ama sorun olmayacağını düşünüyorum. Günün sonunda sağlık bir karar almanız gerekirse eğer 8+8 bence yeterli. Fazla ram olması bir çok uygulama hariç oyunlarda çok da bir etki vermiyor. Bilginiz olsun.

Uzun kullanım yapıp atarım.

Almış olduğum ram bu, 8+16 olayını pek bilmiyorum. O konuda kesin konuşamam ama sorun olmayacağını düşünüyorum. Günün sonunda sağlık bir karar almanız gerekirse eğer 8+8 bence yeterli. Fazla ram olması bir çok uygulama hariç oyunlarda çok da bir etki vermiyor. Bilginiz olsun.
teşekkür ederim.

Ram bellekte Dual channel olayını çok yanlış biliyoruz sanırım. Yada ben yanlış biliyorum 🙂.
Büyük ihtimalle.

Hocam siz Valorant'ı arkadasımızın dedıgı gıbı uzun sure oynayıp test ettınız mı derecesını arkadasın da dedıgı gıbı anlık dereceden bır şey anlayamayız 90 derecelerı gordu mu?
1 Derecesiz maç sonuçları. Yaklaşık 45 dk fazla sürdü yani. İşlemci 82 derecelerde gezdi.
Arkadaşın dediği gibi fps sınırlaması yaparsak eğer bu derecelere kadar çıkmaz.

Dosya Ekleri

• Maç ortası.png
    Maç ortası.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 94
  • Maç sonu.png
    Maç sonu.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 91
  • Uzun kullanım (2).png
    Uzun kullanım (2).png
    106,8 KB · Görüntüleme: 81
  • Uzun kullanım.png
    Uzun kullanım.png
    83,1 KB · Görüntüleme: 92
Şimdi bi kaç yerden araştırdım evet 16+8 taktığımızda 16 nın 8i dual çalışıyor. Geri kalanı single haliyle devam ediyor. Yani 16 almak çokta şart deil 8+8 işinizi görecektir. Benimki 8+16 oldu şimdiden. İleriki zamanlarda artırmak istersem 8’i de 16 ile değiştirip 16 lık daha geniş bit kapsitesine ulaşmış olurum.

Geri
Yukarı