ASUS TUF Gaming F15 LoL'de düşük FPS

Tylnn73

Femtopat
Daha fazla  
Dün kullanmaya başladığım ASUS TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 laptopta FPS testi yapmak için LoL'e girdim fakat aldığım FPS olması gerekenden daha düşük. Yaklaşık 100-120 FPS civarı alıyorum. Sürücüler güncel gözüküyor. Aynı zaman da GPU'nun tam kapasiteyle çalışmadığını fark ettim.
RAM 8 GB, henüz yükseltmedim.

Tamamen normal değerler, arkadaş söylemiş zaten bende de RTX 2060 Laptop var bende aşağı yukarı 150 FPS alıyorum, önceden 100 alıyordum. Bunun sebebi cihazında Mux olmaması ve RAM tarafında tek kanal kullanılması, eğer çift kanal yaparsan FPS artışı sağlayabilirsin onun dışında yapılabilecek tek şey harici monitöre bağlamak.

Tamamen normal değerler, arkadaş söylemiş zaten bende de RTX 2060 Laptop var bende aşağı yukarı 150 FPS alıyorum, önceden 100 alıyordum. Bunun sebebi cihazında Mux olmaması ve RAM tarafında tek kanal kullanılması, eğer çift kanal yaparsan FPS artışı sağlayabilirsin onun dışında yapılabilecek tek şey harici monitöre bağlamak.
Peki mux switch olmayan cihazlarda dGPU kullanımı artırmak için ram ve monitör dışında çözüm yok mu?
Bir de uygun ram'i nasıl seçerim? Bu laptopa uygun olamsı için nelere bakmam gerek?

Peki mux switch olmayan cihazlarda dGPU kullanımı artırmak için ram ve monitör dışında çözüm yok mu?
Bir de uygun ram'i nasıl seçerim? Bu laptopa uygun olamsı için nelere bakmam gerek?
İşlemciyi ekran kartına bindirmek için ayarlar bazı oyunlar için yükseltilebilir onun dışında maalesef bir çözümü yok.

Geri
Yukarı