ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 Nasıldır?

Şu an dual channel değil 8gb ram var. İleride 8gb ram alman gerekiyor tam performans için. Ciddi bir artış yakalarsın. Özellikle fps oyunlarında çok fazla oluyor. Peki başka herhangi bir konuyu inceledin mi acaba? Ben buraya yardımı dokunacak konular atacağım. Zaten ben veya Ray Kurzweil'in bulunduğu konu.

Şu an dual channel değil 8gb ram var. İleride 8gb ram alman gerekiyor tam performans için. Ciddi bir artış yakalarsın. Özellikle fps oyunlarında çok fazla oluyor. Peki başka herhangi bir konuyu inceledin mi acaba? Ben buraya yardımı dokunacak konular atacağım. Zaten ben veya Ray Kurzweil'in bulunduğu konu.
Yardımı dokunacak her konu çok iyi olur. Dual Channel olmadığı için şuan Bios güncellemesi yapmama gerek yok sanırım. 8GB ram eklentisi yaptığımda mı yapayım bios güncellemesini dersiniz?

Bir de ekran kartı konusunda, yüklenip yüklenmediğini nasıl anlayabilirim? Dxdiag'da gözüküyor.

Yardımı dokunacak her konu çok iyi olur. Dual Channel olmadığı için şuan Bios güncellemesi yapmama gerek yok sanırım. 8GB ram eklentisi yaptığımda mı yapayım bios güncellemesini dersiniz?

Bir de ekran kartı konusunda, yüklenip yüklenmediğini nasıl anlayabilirim? Dxdiag'da gözüküyor.
Zaten kurduklarını sileceksin ve Asus'takini kuracağız. Dert etme. Bios içinde kafanda sanırım biraz büyütüyorsun. install.bat'a bastıktan sonra 4-5dk sürüyor. Son sürüm istisnalar hariç önemlidir.
Şu an çok dağılmış gidiyoruz zaten. Keşke farklı konulara baksaydın biraz. Kurulumu anlatmıştım :(

Tamam öyleyse. Peki geforence experience yazılımını da kaldırmalı mıyım? Oraya güncelleme geldikçe güncellemeyeyim mi?
DDU ile sürücü silinirken o da gidecek. Kullanman gereken bir uygulama değil. Kayıt almak gibi şeyler yapıyorsan sonra tekrar Asus'tan kurarken kendi inecektir. Ben şahsen silmiştim.
3.sayfadan göz gezdirmeye başla. En son 3.sayfadaki yazdığımı okuyarak başlayabilirsin.

MyAsus'tan indirebilirsin. Zaten yazıyı da oradan göstermiştim. Daha kolay bana kalırsa.
Direkt fx506he için olan sürücüler çıkıyor uygulamada. Kayıt olman gerekebilir eğer Asus hesabın yoksa.

Öyleyse şimdi DDU ile kurduğum sürücülerin hepsini kaldırmam mı gerekiyor MyASUS'tan yüklemeyi yapmam için? Gösterdiklerinizin hepsini indirmeli miyim yoksa sadece ekran kartını oradan indirip biosumu güncelleyeyim çünkü devamında mavi ekran verebileceği gibi bir uyarı okudum windowsun yükledikleri kalmalı mı diğerleri için?

Birde Graphics kısmındaki ekran kartı sürücüsünün aynısı Hotfix kısmında da bulunuyor hangisi indirilmeli çok karman çorman yapılmış sanki

Öyleyse şimdi DDU ile kurduğum sürücülerin hepsini kaldırmam mı gerekiyor MyASUS'tan yüklemeyi yapmam için? Gösterdiklerinizin hepsini indirmeli miyim yoksa sadece ekran kartını oradan indirip biosumu güncelleyeyim çünkü devamında mavi ekran verebileceği gibi bir uyarı okudum windowsun yükledikleri kalmalı mı diğerleri için?

Birde Graphics kısmındaki ekran kartı sürücüsünün aynısı Hotfix kısmında da bulunuyor hangisi indirilmeli çok karman çorman yapılmış sanki
Resmini atabilir misin hotfix'in acaba?

Hocam hepsini ekledim, tam olarak ne yapmam gerekiyor biraz kafam karıştı açıkçası 🥲

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    60,3 KB · Görüntüleme: 20
  • 2.png
    2.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.png
    3.png
    45,4 KB · Görüntüleme: 22
  • 4.png
    4.png