ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti vs MSI RX 6700 XT Mech 2X 12g GDDR6 OC

feronia67

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikisi arasında kaldım nedir fikriniz?

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3070 TI vs SI AMD Radeon™ RX 6700 XT MECH 2X 12G GDDR6 OC

Alt tarafa aklımdaki diğer parçaları bırakıyorum uyumluluğu görmeniz açısından. Her şeyi göz önüne alıp objektif şekilde yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

Anakart 1: Gigabyte B550 Aorus Master.
Anakart 2: MSI B550M Tomahawk.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X.
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 X 8 GB) DDR4 3600 MHz.
PSU: Corsair RMx white series (2018), RM850X, 850 Watt, 80+ Gold certified, fully modular Power Supply - white, 80 Plus Gold.
Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 a-RGB - multi-compatible all-in-One CPU AiO water cooler with a-RGB, compatible with Intel & AMD, efficient PWM-controlled pump, fan Speed: 200-1800 RPM - Black.

Testlere bakıyorum da çok çok fazla bir fark varmış gibi görünmüyor ekran kartları arasında fps bakımından. Nvidia daha stabil olduğu için ben de Nvidia daha iyi olur diye düşünüyorum.

3070 Ti alman daha doğru olur, TUF ise güzeldir.
Anakart seçiminde birisi 2K diğeri 4K fiyatında. Tomahawk yerine Carbon alın.

İkisi arasında en iyi B550 modellerinden birisi olan Xe var.

Aorus Master daha iyi tabii ki ama 1K fazladan para vermeye pek gerek yok. ASUS gayet yeterli ve iyi bir anakart.

RAM olarak bunu tercih edin. Ayrı ayrı 2 tane alırsan daha ucuza geliyor. LPX RAM'ler pek iyi değil.

PSU güzel, soğutucuda iyi.
Son olarak kasa ve SSD nedir?

Hocam sağolun öncelikle cevap için. Sistem kendim için değil yurtdışından yabancı bir arkadaşım için yardımcı olmaya çalışıyorum o sebeple kartlar arasında birim farkı sadece 90 birim aslında yani fazla değil ve kimseye koymaz. O bahsettiğiniz bazı ürünlere ben de araştırıp baktım ama arkadaşım Ürdün'de yaşıyor doğru düzgün parça satışı yapan internet sitesi bir elin parmağını geçmiyor. Olanlarda da her parça ne yazık ki yok.

Ram konusunda önerinizi dikkate aldım. Bakacağım neymiş ne değilmiş. Kasaya daha hiç bakamadım bile öyle söyliyeyim size. 😀 SSD ise şu an elinde varmış tam marka model hatırlamıyorum ama Apache SSD tarzı birşey söyledi bana ne kadar doğru ben de emin değilim.

Reklam olmasın diye internet sitelerini buraya atmıyorum, ama ayrıntılı şekilde yardımcı olmak isterseniz discord adresinizi atabilirsiniz. Ekleyip gösterebilirim tüm siteleri ve mevcut ürünleri.

Discord kullanmıyorum, buradan yardımcı olurum.
Anakart arasındaki fark 90 birimse tabii ki Aorus Master daha mantıklı. En iyi B550 modeli desek herhalde yanlış olmaz.
Attığım RAM çip bakımından daha iyi. Dediğim gibi senin dediğin LPX RAM'ler alınası değil.
SSD olarak Apacer kullanıyor, bir sorun yok bu durumda. Kullanmaya devam edebilir.
Kasa önerisi yapabilirim, internet sitelerini atabilirsin reklam olmaz.

Discord kullanmıyorum, buradan yardımcı olurum.
Anakart arasındaki fark 90 birimse tabii ki Aorus Master daha mantıklı. En iyi B550 modeli desek herhalde yanlış olmaz.
Attığım RAM çip bakımından daha iyi. Dediğim gibi senin dediğin LPX RAM'ler alınası değil.
SSD olarak Apacer kullanıyor, bir sorun yok bu durumda. Kullanmaya devam edebilir.
Kasa önerisi yapabilirim, internet sitelerini atabilirsin reklam olmaz.
Sağolun bırakıyorum aşağıya linkleri.

Citycenter
Os-jo
Pccircle
PCbuilders
Theprofessional
Whiteangeljo
Gtsjo
Compujordan
Taipei
MccJo
JoLabeb
Smartsystems
Etasawaq

Birkaç adet daha websitesi buldum onlara da göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Dediğin gibi hem fazla seçenek ve stok yok.

Yalnız şöyle bir durum var, 360mm sıvı soğutucu alacaksa hem radyatör kalınlığı 70Mm'yi geçmemesi lazım. Ve ek olarak 360mm için sadece ön tarafa takabilir. Üst taraf desteklemiyor.

Bunun dışında gözüme çarpan NZXT H710i var, alınabilir bir kasa. Radyatör desteği açısından daha iyi olabilir.

En mantıklı seçenekler bunlar gibi duruyor. NZXT alabilir bütçe açısından sorun olmayacaksa. Başka gözüme çarpan kasa olmadı.

Phanteks markasının kasalarını bulabilirse iyi olur, TR için genelde önerdiğim ürünler. P500A falan çok güzel kasalar ama bulabilir mi bilmiyorum tabii.

Dediğin gibi hem fazla seçenek ve stok yok.

Yalnız şöyle bir durum var, 360mm sıvı soğutucu alacaksa hem radyatör kalınlığı 70Mm'yi geçmemesi lazım. Ve ek olarak 360mm için sadece ön tarafa takabilir. Üst taraf desteklemiyor.

Bunun dışında gözüme çarpan NZXT H710i var, alınabilir bir kasa. Radyatör desteği açısından daha iyi olabilir.

En mantıklı seçenekler bunlar gibi duruyor. NZXT alabilir bütçe açısından sorun olmayacaksa. Başka gözüme çarpan kasa olmadı.

Phanteks markasının kasalarını bulabilirse iyi olur, TR için genelde önerdiğim ürünler. P500A falan çok güzel kasalar ama bulabilir mi bilmiyorum tabii.

Aklındaki kasaları söyleyebilirsen bir de ben amazon.com'dan bakayım. Kargo ücreti çok değilse oradan sipariş edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı