ASUS TUF Gaming VG249Q görüntü ayarları

Güle güle kullan hocam. ASUS servis konusunda iyi. Telefon ve maille her türlü desteği veriyorlar. Bir de servis süreleri forumda okuduğum kadarıyla kısa. Bir sorun yaşarsan da için rahat olsun. Çoğu oyunda farkedilmiyor glow ama insanları da anlıyorum ne yazık ki maddi sebeplerden ötürü kazancımızın çok büyük kısmına anca bu malzemeleri alabiliyoruz sorun olunca üzülüyoruz. Çok normal ama bazı şeyleri de rahat karşılamak gerek ne yazık ki. Ben turuncu bilgisayardan aldım, her türlü desteği onlar da verdi. İsterseniz iade alalım hocam sıkıntı değil içinize sinmediyse dediler. Bu destek bile insanı bayağı mutlu ediyor. Bolca keyifli oyunlar dilerim sana da.

Güle güle kullan hocam. ASUS servis konusunda iyi. Telefon ve maille her türlü desteği veriyorlar. Bir de servis süreleri forumda okuduğum kadarıyla kısa. Bir sorun yaşarsan da için rahat olsun. Çoğu oyunda farkedilmiyor glow ama insanları da anlıyorum ne yazık ki maddi sebeplerden ötürü kazancımızın çok büyük kısmına anca bu malzemeleri alabiliyoruz sorun olunca üzülüyoruz. Çok normal ama bazı şeyleri de rahat karşılamak gerek ne yazık ki. Ben turuncu bilgisayardan aldım, her türlü desteği onlar da verdi. İsterseniz iade alalım hocam sıkıntı değil içinize sinmediyse dediler. Bu destek bile insanı bayağı mutlu ediyor. Bolca keyifli oyunlar dilerim sana da.
Teşekkürler hocam size de :)

Monitörü bu gün aldım ve bir kaç teste tabi tuttum sorunsuz sizin dediğiniz sorunla
Teşekkürler hocam size de :)
Monitörü bugün aldım yazılarda problem yok bir arıza filanda çıkmadı. IPS Glow var bir tek o da anlaşılmayacak derecede, fakat sanki ayarları yapmama rağmen bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorum, birde sizdeki ASCR ayarları bende kapalı gözüküyor açılmıyor.

Arkadaşlar ASUS VG249Q modelini aldım. Daha önceden 19 inç Samsung marka kötü bir monitörüm vardı. Şimdi bu monitöre geçtim ama izlediğim videolarda görüntü kalitesinde istediğim kaliteyi 1080P yapsam bile alamıyorum. Önceki monitörümde 1080P yaptığımda daha net görüntü alıyordum. Acaba ayarlarımda bir hata mı var bilmiyorum kullanan birilerinin tavsiye edeceği ayarlar var mı? Bir de ekran değiştirdiğimde kendi kendine parlaklığı ayarladığı oluyor. Yardımcı olabilecek birileri var mı?
Mümkünse iade ediniz.
Aynı monitörü aldım ve ölü piksel vardı.
İnternettede aynı monitörden yüzlerce şikayet var.
14 gün içinde aldıysanız koşulsuz şartsız iade hakkınız var.
Moral bozmuş gibi olmak istemem ama ölü piksel yoksa gayet güzel renkleri var.

Mümkünse iade ediniz.
Ölü pixel yok gayet memnunum sadece biraz garip geldi başta alıştım şuan için.

Mümkünse iade ediniz.
İade edilecek bir durum olduğunu zannetmiyorum ya. Şu an hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum :)

Arkadaşlar ASUS VG249Q modelini aldım. Daha önceden 19 inç Samsung marka kötü bir monitörüm vardı. Şimdi bu monitöre geçtim ama izlediğim videolarda görüntü kalitesinde istediğim kaliteyi 1080P yapsam bile alamıyorum. Önceki monitörümde 1080P yaptığımda daha net görüntü alıyordum. Acaba ayarlarımda bir hata mı var bilmiyorum kullanan birilerinin tavsiye edeceği ayarlar var mı? Bir de ekran değiştirdiğimde kendi kendine parlaklığı ayarladığı oluyor. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Çözümü buldun mu?

Resim ayarlarında contrast ve brigthness var. Ascr dediğin özellik grafiğe göre kontrastı ayarlıyor. İsteğine göre açabilirsin. Ben açık kullanıyorum. Vividpixel ayarı 0'da çok fazla keskinlik veriyor. Bue light filter kullanmıyorum, gözlüğüm var.
Oyunlardaki durumdan rahatsız değilim fakat, kod yazarken beni zorlayabilecek bir monitör. Ben de hep laptop ya da Mac kullandığım için adapte olmakta sorun yaşıyorum hocam.
Umarım alışabilirim :)

Merhaba.
Nasıl, kod yazarken alışabildiniz mi? Ben de yeni aldım, iki gündür ayarlarıyla ugrasiyorum ama ümitsizim. Cok parlak özellikle beyazi ve sarimtirak bir hali var. Benim gözüm de siga çok hassas. Geri mi göndersem diye dusundum. Sizde nasıl oldu?

Geri
Yukarı