ASUS TUF Gaming VG249Q V-vs ViewSonic XG2405

73083

Hectopat
Merhaba, 2 tane monitör arasında kaldım.

Ve

ViewSonic internette yazana göre 5.8 ms input lag oranına sahip ancak internette ASUS VG249Q input lag ile ilgili bilgi bulamadım.
Başka ürün önerisi yapmazsanız sevinirim, bu 2 ürün arasında yorum yapmanızı rica edeceğim. Kronik sorunu var m? Hangisi daha mantıklı? İnputlag vsvs

Şimdiden teşekkür ederim

ASUS tavsiye ediyorum. Eğer VA panel isterseniz VG24VQ modeline de bakabilirsiniz.

Not: İki modele de mağazaya gidip bakmanızı tavsiye ederim. Zevk meselesi sonuçta, belki size Viewsonic iyi gelebilir.

Kendime alacak olsaydım ViewSonic alırdım çünkü firmanın önceliği monitör, Asus bulduğunu üreten Ülker gibi bir marka. Asus "TUF" etiketini kullanarak kendi düşük kalite ürünlerini orta segmentmiş gibi pazarlıyor belki isim ve görüntü olarak daha cazip gelebilir ama uzun vadede bel bağlamazdım. Garantisi bitince patlamaya en elverişli markalardan birisi, ek olarak neredeyse TUF etiketli her ürünün kronik sorunlu olması da ayrı bir parantez.

4-5 yıl kullanırım diyorsan Viewsonic seç, 2-3 yıl kullanır değiştiririm dersen farketmez. 5 yılda 2 Asus monitör kullanıp değiştirmiş birisi olarak bunu diyebilirim.

Kendime alacak olsaydım ViewSonic alırdım çünkü firmanın önceliği monitör, Asus bulduğunu üreten Ülker gibi bir marka. Asus "TUF" etiketini kullanarak kendi düşük kalite ürünlerini orta segmentmiş gibi pazarlıyor belki isim ve görüntü olarak daha cazip gelebilir ama uzun vadede bel bağlamazdım. Garantisi bitince patlamaya en elverişli markalardan birisi, ek olarak neredeyse TUF etiketli her ürünün kronik sorunlu olması da ayrı bir parantez.

4-5 yıl kullanırım diyorsan Viewsonic seç, 2-3 yıl kullanır değiştiririm dersen farketmez. 5 yılda 2 Asus monitör kullanıp değiştirmiş birisi olarak bunu diyebilirim.

Olaya öyle bakmamak lazım. Samsung'ta önüne geleni üretiyor ama sağlam iş yapıyor. TUF serisinde laptop ve ekran kartı olarak kötü işlere imza attılar ancak monitörde sıkıntı çıkardıklarını hiç duymadım hocam. Ayrıca ViewSonic Türkiye garantisi ile ilgili sıkıntı var. İnternette araştırın, KVK ile ilgili mağdur olan insanlar var. Youtube'da bile videoları var. Bende 10 yıllık ASUS monitör var, ilk günkü gibi. Bir tek dokunmatiğinde sıkıntı çıkabiliyor ancak fişi tak çıkar yapınca düzeliyor.

Son düzenleme:
@Korkmaz02 monitör en hassas dış ekipman bana göre üzerine titrenmesi lazım. Ben televizyoncuya 2 tane farklı arızalı Asus monitörü götürdüm sağlam parçalardan 1 adet sağlam 1 adet hayatı kaymış monitör çıktı ortaya. Garanti yok, Asus'a götürsen sıfır fiyatı tamir ücreti istiyor. Viewsonic kullanmadım ama bir daha monitörde kolay kolay Asus almam, belki ROG Strix'e şans veririm. Samsung olur, Viewsonic olur, LG olur. MSI da almam bir malzeme kullanmışlar monitörde sanki Aliexpress monitörü. 4 yıldır Asus laptop kullanıyorum taş gibi $1000 civarı vermiştim o zaman. Anakartım Asus, kasamdaki en sevdiğim parça kendisi mesela.

Belki 10 yıllık ürünü o zaman sağlam yapmışlardır ama yeni ürünlerinde o kaliteyi aratıyor Asus. Bir de şu TUF serisi tüm ürünleri sorunları olmasına rağmen deli gibi satmak için reklam yapıyor pek sıcak bakamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı