OpenCore ASUS TUF Gaming Z590 Wi-Fi EFI dosyası

1651529770483.png

Buyurun hocam.

Intel SSD'yi BIOS'ta devre dışı bırakıp kurulumu tekrar dener misiniz? 660p modeli çıkıyor o model ile ve 660p modeli sorunlu bir model.

Pardon, 660p için sorun olmadığı not düşülmüş. Config düzenlemesi yapıp tekrar atarım müsait bi' vaktimde.

Emeğiniz ve sabrınız için teşekkür ediyorum. Bu kadar ciddi problem yaşatacağını düşünmemiştim. Çok teşekkür ederim. Yordum sizide saygılar hocam.
Birkaç yabancı forum BIOS ayarı ile yine sizin hazırladığınız EFI ile denedim ancak yine aynı hataları almaya devam ettik.

Son düzenleme:
Hocam sizin hazırladığınız EFI'yi bozmak istemiyorum ama buradaki Config'i değiştirip denememde sorun olur mu sizin hazırladığınız Config yedeği aldım.

peki hocam deniyorum.
Hocam direk EFI dosyasını kopyaladım NVRAM çalıştırdım elma kurulum ekranıyla yarıya kadar yükleme yaptı. Siyah ekranda kaldı devam etmedi hocam.
  • Legacy USB Support'u enable yaptım tekrar denedim yine aynı hocam.
Yabancı kaynaklardan aldığım EFI'lerde son olarak siyah ekranda kalmaya başladı IOMMU disable yaparak geçenler olmuş fakat ben bu ayarla çözemedim sanırım Config dosyası için bir ayar lazım ama onu da bulamadım.
  • Ethernet portunu çıkarıp tekrar denedim yine aynı şekilde hatayı verdi siyah bir süre sonra siyah ekranda kalıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı