OpenCore ASUS TUF Gaming Z590 Wi-Fi EFI dosyası

Dosya Ekleri

• 16528133221974717814141604275922.jpg
    16528133221974717814141604275922.jpg
    357,6 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Hemen deniyorum
Bu hata şimdide aldığımız hata
@e.n.e.s kardeşim maalesef bu EFI ile de sonuç alamadık.

Dosya Ekleri

• 1652816311522300024016600005638.jpg
    1652816311522300024016600005638.jpg
    329,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Hocam bu durumda normalde açılması lazım, kernel panic yemenize neden olan aygıtlar olabilir. Şu an bilgisayara takılı olan bütün diskleri çıkarıp ek olarak USB portlarına takılı gerekli olmayan her şeyi çıkarıp macOS'i boot etmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde panic yediren aygıt varsa hangisinin olduğunu anlayabiliriz.

Son olarak BIOS güncellemesi yapmak sorunun çözülmesinde bir ihtimal yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Deniyorum hocam tekrar
Deniyorum hocam tekrar

BIOS'u daha önce güncellemesini yapmıştım.
Sadece mouse ve klavye bir de EFI dosyası yüklemek için USB flash bellek takılı USB aygıtı olarak.
Mouse iptal ederek sadece klavye ile USB bağlantısı ile yine aynı hatayı aldım hocam

Dosya Ekleri

• 16528968468793867451160838226640.jpg
    16528968468793867451160838226640.jpg
    276,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Hocam bu durumda özel SSDT yamalamak gerekebilir, açıkçası SSDT yamalamak hakkında pek bilgi sahibi değilim ama araştırma yapacağım. Son olarak bilgisayara geçtiğimde bir EFI daha paylaşacağım, onunla da bir denersiniz.

Çok teşekkür ederim farklı bir forumda kf olarak biten işlemcili kurulum gerçekleşmiş ama maalesef bulamadım sorunu sağ olasınız hakkınızı helal edin yoruyorum sizide teşekkür ederim.

tesekkur ederim birazdan deniyorum eline sağlık enes hocam.
1652965795631.png

Hocam burada MacOSX diye bir klasör ve içindede ayrı bir EFI dosyası var bu klasörü olduğu gibi mi atayım EFI USB'sine sadece EFI yazanı alıyorum ben yükleme yaparken.
BIOS güncellemesi geldiğini tespit ettim BIOS güncellemesi gerçekleştirdikten. Sonra BIOS ayarlarını yeniden yaptım. Vermiş olduğunux EFI ile sadece dahili ekran kartına 1 monitörü bağlayarak USB bağlantılarında klavye mouse dışında hiçbir USB bağlantı kullanmadan kurulum ekranına geldim önce NVRAM yaparak sonra kuruluma geçtim elimde bir tane macOS işletim sistemli cihaz olmadığı için maalesef kernel. Task hatası görüyorum daha önceki hatalara bakıyorum hataların hepsi hemen hemen aynı değiştirdiğimiz bütün EFI dosyalarında sadece bu.

1652976760800.png

En son BIOS güncelleme sonrası 10997 oldu bu rakam değişiyor buna dikkat ettim.
Son olarak BIOS ayarları altında
  • CFG lock = disabled (bu ayar kesinlikle devre dışı kalmalıdır, eğer BIOS'ta bu ayara sahip değilseniz kernel - quirks kısmına gidip applexcpmcfglock ayarını "enabled" konumunda olduğunu doğrulayın)
Bulamadım. Config dosyasını açtığımda arama sounucu applexcpmcfglock altında sadece true olarak yazıldığını gördüm.

1652976972049.png

Malesef vermiş olduğunuz EFI'lerin sonucu bu yaklaşık 15 gündür birebir aynı ana kartta kurulumda başarılı olmuş EFI dahil olmak üzere çok ciddi zaman ayırdım sanırım elimde Mac OS X bir cihaz olmadığı için Config konusunda editleme ve düzeltme konusundaki bilgisizliğimden 1 arpa boyu yol alamadım ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu işi beceremedik. Ciddi zaman kaybı ve sonuçsuz kaldı konudaki çözümler konusunda başarı elde etmiş @yusufklncc arkadaşımızın yaklaşık 1 aydır forumda aktif olmaması muhtemelen işleri ve yoğunluğundan dolayı forum içerisinde konuyu aktif tutmama rağmen @tristessehivernale ve @e.n.e.s arkadaşlarıma ellerinden geldiğince ve vakitleri olduğunda her türlü yardımı yapmaya çalıştıkları için teker teker teşekkür ederim.
Ayrıca konudaki eksikliğimi dile getirmek için açtığım yeni konumun direkt silinmesini anlam veremedim. Forum kuralları dışında bir yanlışım olduysa herkesten özür dilerim.
@Recep Baltaş etiketlediğim içinmi bilemedim her şey için çok sağ olun arkadaşlar moderatörler bu konuyuda silebilir kapatabilir görüşmek dileğiyle Allah'a emanet olun.

Son düzenleme:
Konunun silinmesine gerek yok hocam, o CFG Lock config dosyasında her ihtimale karşı genellikle disabled olur ama yine de bir bakarız. Onun dışında internette sizinle aynı şekilde bu 3 panic hatası alan bir kişi bulamadım, dediğim gibi SSDT yamalamakla büyük ihtimalle çözülecek bir sorun ama benim de SSDT yamalamak hakkında pek bir bilgim yok. Eğer bir rehber vb. bulabilirsem deneyebiliriz. Bu arada geçen aldığımız hatalarla aynı hatayı aldığımız doğrudur, hala çözülemedi tabii. Bilgisayara geçtiğimde iki EFI daha paylaşacağım, eğer yine olmazsa yapacağım pek bir şey yok.

Düşük ihtimal de olsa belki imajda da bir sorun olabilir, eğer öyleyse bu imaj ile deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı