ASUS TUF GTX 1660 undervolt nasıl yapılır?

281746

Hectopat
İyi akşamlar. RDR 2, Days Gone gibi oyunlarda gördüğüm ısınma sorunu canıma tak etti maksimum 88 C'yi gördüğü için. Undervoltun işe yarayabileceğini duydum. Nasıl yapacağım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

-Ryzen 5 2600
-B450M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hak iddia edemezsin, yapacak bir şey yok bir sonraki ekran kartını iyi araştırarak almaya bak. Ben GTX 1060 Dual'i araştırmadan alıp sonra 83 dereceyi görünce bayağı moralim bozulmuştu ama undervolt işlemi hava akışını artırarak 72 dereceye indire bildim.
Hocam videolara bakacağım deneyeceğim cuma günü umarım elime yüzüme bulaştırmam
@adop Hocam bu şekilde mi doğrumu yoksa yanlış mı ayrıca fan hızları birden arttı normal galiba.
Screenshot 6.12.2021 21_47_45.png

Hepsini bu şekilde indirdim umarım doğru yaptım
Screenshot 6.12.2021 21_52_17.png

@adop Güncelleme olarak yazıyorum galiba işe yaradı hocam 88C'de ki oyun artık 60-77 arasında çalışıyor teşekkürler ama fanlar bu sefer çok kafa ütülüyor galiba fanların hızlanması normal... Ayrıca Msı afterburner programından Power Limiti azaltıp Curcev yaptım aynı işlevi gördü.

Son düzenleme:
Hocam videolara bakacağım deneyeceğim cuma günü umarım elime yüzüme bulaştırmam
@adop Hocam bu şekilde mi doğru mu yoksa yanlış mı ayrıca fan hızları birden arttı normal galiba.Eki Görüntüle 1235427
Hepsini bu şekilde indirdim umarım doğru yaptım
Eki Görüntüle 1235437
@adop Güncelleme olarak yazıyorum galiba işe yaradı hocam 88C'de ki oyun artık 60-77 arasında çalışıyor teşekkürler ama fanlar bu sefer çok kafa ütülüyor galiba fanların hızlanması normal... Ayrıca MSI Afterburner programından Power Limiti azaltıp Curcev yaptım aynı işlevi gördü.

2. resimdeki işlem doğru, voltaj mikatarını düşürebilirsin ama işlem sıcaklıkları düşürdü ise müdehale etmene gerek yok. Fanlar çok ses yaparsa kendi Fan hız profilini oluşturabilirsin.

Geri
Yukarı