ASUS TUF RTX 4070 Ti Super alınır mı?

newgamer5531

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu fiyata bu kart alınır mı sizce? Ne düşünüyorsunuz? RTX 4070 Ti ya da RTX 4070 Super düşünüyordum. Bu paraya değmez daha düşük al diyen olur mu?

Fiyatı bana çok iyi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe bu ve biraz daha üzeri ise 4080 super modeli de bekleyebilirsiniz. Bu kartın olması gereken fiyat bandı 30k normalde.

Bence fiyat pahalı ama daha iner mi orası meçhul. 3-4K verip 4080 de kovalanabilir geçen gün 48k ROG satıyorlardı daha düz modelleri 40k civarına denk gelebilir.

Arkadaşlar ekran kartı bakmaya 4070 ile başladım. 4070 super bekle dediler onu bekledim, onu alacakken az daha koy 4070 ti al dediler, sonra da ti super bekle az daha koy onu al dediler. En sonunda gözü karartıp 4070 ti super'e bakmaya başladım, şimdi de az daha koy 4080 super bak deniyor :( Ona bakarken de o kadar para veriyorsan 4090 al kafan rahat olsun diyen illa çıkacak. Aynı durumu anakartta da yaşadım, 3.5 4 bin liralık anakartlara bakarken az daha koy az daha koy diyerek en sonunda 8 bin liralık anakart aldım. SSD bakarken 512 yetmez dediler hak verdim 1 TB baktım, bi süre sonra o da yetmeyecek 2 al kafan rahat etsin dediler 2 baktım, kaliteli ve hızlı bir şey al sorun çıkmasın o kadar para veriyorsun dediler onu da yaptım. Her düşüncede fiyat katlanarak arttı, sonunda işlemciye 6000 verirken ssd'ye de 5200 lira para verdim. Bu işin sonu dur durağı yok maalesef. 4070 TI Super modellerde en ucuz model şu an bu. PNY buldum 36 küsür bin lira, Galax buluyorum 37 bin, inno3d buluyorum aynı fiyatlar. 35'e görmüşken hem de asus diyerek bu kartı satın aldım, şu an kargoda geliyor. Almadan hemen önce interneti taradım, 35 bine asus tuf ti satılıyor, super modeller inanılmaz pahalı, bulmuşken ucuz geldi gözüme ve o sebeple satın aldım. Daha da kolay kolay düşeceğini sanmıyorum. Sistemi monte etmek için bir buçuk hafta kadar vaktim var, o sürede kartı daha ucuza görürsem, ya da daha ucuz ve mantıklı bir alternatif bulursam, kartı iade edip yenisini almayı düşünüyorum. Aynı durum diğer komponentler için de geçerli. Ek olarak, kartın olması gereken fiyatının 30 olduğunu ben de biliyorum ancak ülkemiz malum, o fiyata yok işte. Düşeceğini de sanmıyorum. 4070 Super için de olması gereken fiyat için 22 bin 24 bin diyorlar, ama onun da fiyatlarının maşallahı var. Çok nadir indirimle alt segment modeller 25'e 26'ya bulunabiliyor. O sebeple ben ülkenin gidişatına güvenmeyerek, fiyatların özellikle seçim sonrası daha da beter olacağına emin bir şekilde bu kartı satın alıp geçtim. Sistemin kalanı da merak edenler için şu şekilde:

MSI Mag B650 Tomahawk Wifi AM5 6600 Anakart 8.097,37 TL
GSKILL 32GB (2x16) Flare X5 DDR5 6000 MHz CL30 Ram 4.183,75 TL
Asus Tuf Gaming GeForce RTX 4070 Ti Super 35.499 TL
Ryzen 5 7500F Tray İşlemci 6.069,09 TL
Kingston Fury Renegade 2TB SSD 5.200 TL

Soğutucu, kasa ve psu'ya henüz karar vermedim, araştırma aşamasındayım. Tavsiyesi olan varsa beklerim. İstisnasız her ekran kartı için, her işlemci için iyi de kötü de dünya kadar yorum oluyor. Fiyatlar desen inanılmaz dalgalı ve dengesiz. Gidişat belirsiz, ucuzlayacak mı pahalanacak mı belirsiz. Risk almaya değmez diyerek bu parçaları aldım geçtim. Üstelik 1.5 2 aylık bir araştırma, düşünme ve karar verme sürecinin sonucunda alabildim. Beynim çok yoruldu artık, alt tarafı oyun oynamak için basit bir sistem topluyorum, en iyisi olsun, fiyat performans olsun, sorunsuz olsun diye diye zaten 2 ayda 2 senelik ömrüm gitti. Yazık halimize :/

Ekleme: Akakçeden şimdi baktım en ucuz 4080, 4070 TI Super'den 10k tl daha pahalı.

Kaldı ki az daha koy 4080 super al demiş @Dusb

Maalesef artık daha fazla fiyat yükseltmeye mecalim kalmadı, şu an topladığımdan epey memnunum, hala her parçayı iade edip değiştirme şansım olduğumdan her yere herkese olabildiğince soruyorum. Dediğim gibi varsa mantıklı tavsiyesi olan, kesinlikle dinlerim.

Ekleme 2: Bulabildiğim en ucuz rog strix 41.300 TL

Arada 5800 lira fiyat farkı var, arkadaşlar bu hiç azımsanacak bir fark değil, varsın soğutması bir tık daha düşük olsun ama 5800 liraya gideyim diğer parçaları alayım diye düşündüm.

Son düzenleme:
STRIX'in yanına yaklaşamaz soğutma açısından.

Bir ROG olamaz ama ASUS'un orta segment ekran kartı ve gayet kaliteli.

Arkadaşlar ekran kartı bakmaya 4070 ile başladım. 4070 Super bekle dediler onu bekledim, onu alacakken az daha koy 4070 Ti al dediler, sonra da Ti super bekle az daha koy onu al dediler. En sonunda gözü karartıp 4070 Ti Super'e bakmaya başladım, şimdi de az daha koy 4080 Super bak deniyor :( ona bakarken de o kadar para veriyorsan 4090 al kafan rahat olsun diyen illa çıkacak. Aynı durumu anakartta da yaşadım, 3.5 4 bin liralık anakartlara bakarken az daha koy az daha koy diyerek en sonunda 8 bin liralık anakart aldım. SSD bakarken 512 yetmez dediler hak verdim 1 TB baktım, bir süre sonra o da yetmeyecek 2 al kafan rahat etsin dediler 2 baktım, kaliteli ve hızlı bir şey al sorun çıkmasın o kadar para veriyorsun dediler onu da yaptım. Her düşüncede fiyat katlanarak arttı, sonunda işlemciye 6000 verirken SSD'ye de 5200 lira para verdim. Bu işin sonu dur durağı yok maalesef. 4070 Ti super modellerde en ucuz model şu an bu. PNY buldum 36 küsur bin lira, Galax buluyorum 37 bin, INNO3D buluyorum aynı fiyatlar. 35'e görmüşken hem de ASUS diyerek bu kartı satın aldım, şu an kargoda geliyor. Almadan hemen önce interneti taradım, 35 bine ASUS TUF Ti satılıyor, super modeller inanılmaz pahalı, bulmuşken ucuz geldi gözüme ve o sebeple satın aldım. Daha da kolay kolay düşeceğini sanmıyorum. Sistemi monte etmek için bir buçuk hafta kadar vaktim var, o sürede kartı daha ucuza görürsem, ya da daha ucuz ve mantıklı bir alternatif bulursam, kartı iade edip yenisini almayı düşünüyorum. Aynı durum diğer komponentler için de geçerli. Ek olarak, kartın olması gereken fiyatının 30 olduğunu ben de biliyorum ancak ülkemiz malum, o fiyata yok işte. Düşeceğini de sanmıyorum. 4070 Super için de olması gereken fiyat için 22 bin 24 bin diyorlar, ama onun da fiyatlarının maşallahı var. Çok nadir indirimle alt segment modeller 25'e 26'ya bulunabiliyor. O sebeple ben ülkenin gidişatına güvenmeyerek, fiyatların özellikle seçim sonrası daha da beter olacağına emin bir şekilde bu kartı satın alıp geçtim. Sistemin kalanı da merak edenler için şu şekilde:

MSI MAG B650 Tomahawk Wi-Fi AM5 6600 anakart 8.097, 37 TL.
G.Skill 32 GB (2x16) flare X5 DDR5 6000 MHz CL30 RAM 4.183, 75 TL.
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti super 35.499 TL.
Ryzen 5 7500F tray işlemci 6.069, 09 TL.
Kingston Fury Renegade 2TB SSD 5.200 TL.

Soğutucu, kasa ve PSU'ya henüz karar vermedim, araştırma aşamasındayım. Tavsiyesi olan varsa beklerim. İstisnasız her ekran kartı için, her işlemci için iyi de kötü de dünya kadar yorum oluyor. Fiyatlar desen inanılmaz dalgalı ve dengesiz. Gidişat belirsiz, ucuzlayacak mı pahalanacak mı belirsiz. Risk almaya değmez diyerek bu parçaları aldım geçtim. Üstelik 1.5 2 aylık bir araştırma, düşünme ve karar verme sürecinin sonucunda alabildim. Beynim çok yoruldu artık, alt tarafı oyun oynamak için basit bir sistem topluyorum, en iyisi olsun, fiyat performans olsun, sorunsuz olsun diye diye zaten 2 ayda 2 senelik ömrüm gitti. Yazık halimize :/

Ekleme: Akakçe'den şimdi baktım en ucuz 4080, 4070 Ti Super'den 10k TL daha pahalı.

Kaldı ki az daha koy 4080 Super al demiş @Dusb

Maalesef artık daha fazla fiyat yükseltmeye mecalim kalmadı, şu an topladığımdan epey memnunum, hala her parçayı iade edip değiştirme şansım olduğumdan her yere herkese olabildiğince soruyorum. Dediğim gibi varsa mantıklı tavsiyesi olan, kesinlikle dinlerim.

Ekleme 2: Bulabildiğim en ucuz ROG STRIX 41.300 TL.

Arada 5800 lira fiyat farkı var, arkadaşlar bu hiç azımsanacak bir fark değil, varsın soğutması bir tık daha düşük olsun ama 5800 liraya gideyim diğer parçaları alayım diye düşündüm.

Kesinlikle ama kesinlikle 4080 alma aşırı pahalı ve 4070 Ti super 4080 ekran kartına daha yakın. Ama 4070 Ti da alma çünkü hatırlıyorum ki 2 hafta önce baktığımda zaten TUF 4070 Ti 32000 liraydı. Yani 4070 Super de yaşanan mağduriyet bu ekran kartında fazla yaşanmadı diye görüyorum. Çünkü 4070 ile 4070s arasında 6-7 bin lira fark vardı. Bence en iyi ekran kartı şu anda 4070 Ti super denilebilir fiyatı dolayısıyla. Belki bir 5000 lira daha az olabilirdi tabii ki. Ve Türkiye'de orta-zengin kesimde yer almıyorsan ya da bilgisayara bu kadar masraf abartılı diyorsan kesinlikle TUF.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı