ASUS TUF RTX 4070 Ti Super alınır mı?

Bir ROG olamaz ama ASUS'un orta segment ekran kartı ve gayet kaliteli.

Kesinlikle ama kesinlikle 4080 alma aşırı pahalı ve 4070 Ti super 4080 ekran kartına daha yakın. Ama 4070 Ti da alma çünkü hatırlıyorum ki 2 hafta önce baktığımda zaten TUF 4070 Ti 32000 liraydı. Yani 4070 Super de yaşanan mağduriyet bu ekran kartında fazla yaşanmadı diye görüyorum. Çünkü 4070 ile 4070s arasında 6-7 bin lira fark vardı. Bence en iyi ekran kartı şu anda 4070 Ti super denilebilir fiyatı dolayısıyla. Belki bir 5000 lira daha az olabilirdi tabii ki. Ve Türkiye'de orta-zengin kesimde yer almıyorsan ya da bilgisayara bu kadar masraf abartılı diyorsan kesinlikle TUF.
Tuf 4070ti super aldım hocam, 7500f işlemci var bir de. Bunlara yönelik kasa, psu ve soğutucu tavsiyen var mı? Soğutucu olarak kule tipi de olur sıvı soğutma da olur. Kasada daha güzel durduğundan sıvı soğutmaya daha yakınım ama kule tipi daha iyi olur dersen onu da düşünüyorum. Kasa ve psu hakkında hiçbir fikrim yok, bazı kasalardan çıkan psu'lar iş görür mü? Neye göre seçmem lazım W değeri dışında bir durum var mı? Minimum 750w alacağım, ama marka vs neye göre seçicem bilmiyorum. Kasa da aynı şekilde, minimum 240, opsiyonel olarak 360 sıvı soğutmanın sığabileceği bir şey düşünüyorum, geleceğe yönelik olsun diye. Ama neye göre seçmem lazım hiç bilmiyorum, sadece tipine bakıp beğenip mi almam lazım? Tavsiyelerin varsa can kulağı ile dinlerim.

Tuf 4070ti super aldım hocam, 7500f işlemci var bir de. Bunlara yönelik kasa, psu ve soğutucu tavsiyen var mı? Soğutucu olarak kule tipi de olur sıvı soğutma da olur. Kasada daha güzel durduğundan sıvı soğutmaya daha yakınım ama kule tipi daha iyi olur dersen onu da düşünüyorum. Kasa ve psu hakkında hiçbir fikrim yok, bazı kasalardan çıkan psu'lar iş görür mü? Neye göre seçmem lazım W değeri dışında bir durum var mı? Minimum 750w alacağım, ama marka vs neye göre seçicem bilmiyorum. Kasa da aynı şekilde, minimum 240, opsiyonel olarak 360 sıvı soğutmanın sığabileceği bir şey düşünüyorum, geleceğe yönelik olsun diye. Ama neye göre seçmem lazım hiç bilmiyorum, sadece tipine bakıp beğenip mi almam lazım? Tavsiyelerin varsa can kulağı ile dinlerim.
Yani bunlar için nasıl bir bütçe ayırırsın. Yani bu seçtiklerine pek bir paraya ihtiyaç yok.corsair H150i Ler var bunları beğeniyorum. Ama birçok sıvı soğutucu başarılı birbirine yakın dereceler oluyor.ama siz ilk bu üçü için ayırdığınız parayı söyleyin çok daha iyi yardımcı olabilirim.

öncelikle ne alırsan al hayırlı olsun. burada bi soru sormak çok sıkıntılı sonuçlar doğuruyor. forumda bilgisayar ekipmanları konusunda tecrübeli arkadaşlar var ama hiçbirşey bilmeyip sağdan soldan okudugunu araklayıp gelip burada yazan da var. ben sana şunu söyleyeyim şu an en tepe ney ? 4090 . onu dahi alsan sana 5000 - 6000 serisini bekle diyen çıkacaktır. BENDEN sana tavsiye KENDİ PARANLA BAŞKALARININ EGOSUNU TATMİN ETME . sana çok basit örnek bi termal macun alıyorsun adam daha korgoya verilmemiş ürüne yorum yapıyor. diğeri 10 senedir temizlemediği bilgisayarına macun sürüyor 20 derece düştü diyor. bu benim için kılavuz değil. millet 4070 ti süpere niye laf söylüyor alamadıgı için. SEN neye dikkat ediceksin kullandıgın kasa yapısı anakartın işlemcin seni sonuca götüren faktörlerdir. adam beslenme çantası kadar bilgisayara takmış ekran kartını benim pc çok ısınıyor. ne bekliyorsunki. KAFANI karıştırmalarına izin verme cumartesi gecesi 45bin TL olan RTX 4070 Ti SUPER yazıyı yazdıgım anda 50 bin TL oldu. sana şunu alma bunu al diyen arkadaşlar sana o aradaki farkı ödüceklermi?.

Geri
Yukarı