ASUS TUF VG249Q1R vs AOC 24G2U

BerkerM

Hectopat
Merhabalar, geçen cuma Gaming gecelerinden 1500TL'ye 'ASUS TUF VG249Q1R' aldım daha elime ulaşmadı. 165Hz, IPS ekran her şey çok güzel ama sonradan standı aklıma çok takıldı, sanki çok kötü bir standı var ve çok alçak duracakmış gibime geliyor. Bu sırada AOC 24G2U dikkatimi çekti bu da 144Hz, IPS ekran ve en önemlisi pivot olması ve 4 tane USB girişi var ama fiyatı 1900TL. Sormak istediğim hiç uğrşmayıp ASUS'la devam mı etmeliyim yoksa pivot olduğu için AOC'ın indirime girmesini bekleyip almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC'un ergonomi ve daha yüksek renk gamutları avantajı var ama 400TL çok fazla bir fark.
24G2U en sevdiğim 144Hz 1080P monitörlerden olsa da şahsen uğraşmayın derim.

Bana da monitör alçak geliyordu, altına kalın bir kitap koydum :)

aslında belki sonradan indirime girer diye düşünmüştüm. aoc'un pivot özelliği çok kullanışlı ama işte ne kadar işime yarar bilmiyorum. hazır kara cuma da yaklaşırken uğraşılabilir gibi geliyor ama onda da ''indirime girer mi ?'' , ''girerse bu fiyata düşer mi?'' diye düşünüyorum. Bu arada kitap işini ben de düşünüyorum 😄

Önemli olan şu. Pivot özelliğini ne amaçla kullanacaksın, sana faydası var mı diye kendine sorman gerekli. Ben monitörü sabit kullanıyorum, hiçte bir eksiklik hissetmiyorum. Monitörün standı bana göre kötü değil. Bu arada aynı monitör bana bugün ulaştı

Önemli olan şu. Pivot özelliğini ne amaçla kullanacaksın, sana faydası var mı diye kendine sorman gerekli. Ben monitörü sabit kullanıyorum, hiçte bir eksiklik hissetmiyorum. Monitörün standı bana göre kötü değil. Bu arada aynı monitör bana bugün ulaştı
aynı şekilde bana da bugün ulaştı :) . Aslında hareket ettirmeyeceğim ama yüksek olması güzel olur diye düşünüyordum. Ama sanırım kullanacağım. Bu arada bu monitörde ölü piksel garantisi yok diye duydum bu konuda bilgin var mı ?

Geri
Yukarı