ASUS TUF VG249Q1R vs AOC 24G2U

Asus'un bu modelini tavsiye etmiyorum.

Asus'un bu modelini tavsiye etmiyorum.

Hocam bu monitörü iade edip başlıkta karşılaştırılan AOC monitörü alacağım önerirmisiniz?
Ve iade alırlar mı adamlara iade sürem ne zaman ne kadar sürem var diye soruyorum saçma sapan cevaplar veriyorlar süre geçsin diye herhalde.
Çarşamba günü geldi geçen hafta sonuda sayılıyor değil mi?
Yarın tam 7. gün olacak 2 hafta iade süresimi var 1 hafta mı?

Hocam bu monitörü iade edip başlıkta karşılaştırılan AOC monitörü alacağım önerir misiniz?
Ve iade alırlar mı adamlara iade sürem ne zaman ne kadar sürem var diye soruyorum saçma sapan cevaplar veriyorlar süre geçsin diye herhalde.
Çarşamba günü geldi geçen hafta sonuda sayılıyor değil mi?
Yarın tam 7. gün olacak 2 hafta iade süresimi var 1 hafta mı?

Neden iade ediyorsun merakımdan soruyorum beğenmedin mi önermiyor musun?

@Rockbery bir pixelin bazı renkleri vermemesi olarak düşünebiliriz. Örneğin, yeşil rengi görebildiğimiz bir noktada, mavi yerine siyah gördüğümüzü düşünün. Bu pikselde sorun var demektir ve bunu ölü piksel testinde görebiliriz. Ben aldığım dönem sık sık karşılaşılan bir problemdi lakin şu an ne durumda olduğunu bilmiyorum.

@Rockbery bir pixelin bazı renkleri vermemesi olarak düşünebiliriz. Örneğin, yeşil rengi görebildiğimiz bir noktada, mavi yerine siyah gördüğümüzü düşünün. Bu pikselde sorun var demektir ve bunu ölü piksel testinde görebiliriz. Ben aldığım dönem sık sık karşılaşılan bir problemdi lakin şu an ne durumda olduğunu bilmiyorum.
Peki can sıkacak sorun oluşturacak bir problem mi? O şekilde kullanılır mı yoksa asusa mı yönelmeli ?

@Rockbery hiçbir monitör için çıkmayacağını garanti edemem ancak firmalar ölü piksel politikaları gereği ilgilenebilir. Firmadan firmaya değiştiğini de söylemem gerek. Nadir de olsa gözünüz takılabilir ancak kullanıma engel olan bir durum yok benim açımdan. İleride sorunlu piksek sayısında artma olursa garantiden değişim sağlanabilir.

Geri
Yukarı