ASUS TUF VG249Q1R vs AOC24G2U

aliseyran

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle arkadaşlar 1800 TL gibi bir bütçem var IPS panel Valorant'ta beni üzmeyecek bir monitör almak istiyorum bayağı bir araştırdım sizden de fikir almak istedim benim aklımda 2 adet monitör var.

1- ASUS TUF VG249Q1R.
2- AOC24G2U.
ASUS'u ilk sıraya koyma nedenim 165Hz olması arada 21Hz fark var az da olsa fark eder diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Çok kararsızım.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF VG249Q1R aldım. Renk ayarları rezalet. Türlü türlü hatalar aldım. Bir hafta kullanımdan sonra, iade ettim.
Şimdi AOC C27G1 aldım. Sizin yazdığınız model değil bu ama örnek olsun diye söylüyorum. Asus faciasından sonra içim rahatladı. Mükemmel bir monitör.

Asus'un diğer modelleri çok güzel olabilir, ama ben kullanan biri olarak bu modelini önermiyorum.

ASUS TUF VG249Q1R aldım. Renk ayarları rezalet. Türlü türlü hatalar aldım. Bir hafta kullanımdan sonra, iade ettim.
Şimdi AOC C27G1 aldım. Sizin yazdığınız model değil bu ama örnek olsun diye söylüyorum. Asus faciasından sonra içim rahatladı. Mükemmel bir monitör.

Asus'un diğer modelleri çok güzel olabilir, ama ben kullanan biri olarak bu modelini önermiyorum.
nereden aldınız acaba ben genellikle forumlarda şey gördüm incehesap gaming gecesinden alanların çoğu sorunla karşılaşmış indirimsiz alanlarda problem olmamıs

Alternatif olarak bunu öneririm. Ben bunu tercih ederdim.
brom masamda o yükseklikte yerim yok yani pivot özelliği işime yaramaz tekniksel olarak daha iyi özelliği var mı

Masamda o yükseklikte yerim yok yani pivot özelliği işime yaramaz tekniksel olarak daha iyi özelliği var mı?
Yükseklik ayarı yapılıyor hocam. 2:25'e gel videoda, orada gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

nereden aldınız acaba ben genellikle forumlarda şey gördüm incehesap gaming gecesinden alanların çoğu sorunla karşılaşmış indirimsiz alanlarda problem olmamıs

Mediamarkt internet mağazasından aldım. Hiç açılmamış kutu olarak geldi.

Yabancı forumlarda da yerli forumlarda da bu monitörün renklerinden yakınan insanları da gördüm.

165hz ve 144hz valorantta ne kadar fark eder ki
Çoğu forumlarda VG249Q1R alanlar sorunla karşılaşmış AOC24G2U da karar kıldım ve sipariş ettim umarım üzülmem.

Son düzenleme:
Merhaba,

Bende aynı dertten müzdaribim. Asus TUF Gaming VG249Q1R monitörüm geçen hafta geldi ve renk ayarını hala yapamadım. Asus'un sitesinden güncel "ICC" ayarını indirdim, yine işe yaramadı. Bakmadığım forum sitesi kalmadı. @srdryldrm arkadaşımızın da dediği gibi yabancı forum sitelerinde de bu konudan yakınan çok fazla insan var. Hepsiburada'dan almıştım. İade talebi oluşturdum, inşallah bir sıkıntı çıkarmazlar.

Geri
Yukarı