Asus Üretim Hatası Olan Gaming Monitörü İade Almıyor

Code25

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Diplomalı İşsiz
Sorunumu Aşağıya Yazdım ancak Tecnopat ailesi başta olmak üzere, Sayın Recep Baltaş ve Sayın Ali Güngör'den Yardımlarını ve Yorumlarını Beklemekteyim.

Vatan Bilgisayar'dan ASUS TUF Gaming 27. İnç 1MS 165Hz curved monitörünü

Sipariş: 27.12.2019 tarihinde internetten aldım, ürün 03.01.2020 tarihinde elime ulaştı, gelir gelmez monitörde ölü piksel ve ışık sızması testine tabii tuttum, ölü piksel yoktu ancak monitörün sağ üst köşede ve sol orta kısımda belirgin bir şekilde ışık patlaması vardı, monitörü direk aldım, Erzurum Vatan Bilgisayar'a götürdüm orada sorunu gördüler ve değişim yaptılar, değişim sonrası aynı ürünü K9LMDW007554 seri numaralı sıfır ürün ile değiştirdiler sağ olsunlar, ürünü aldım eve geldim, bir baktım ışık sızması monitörün her yerinde var, ASUS müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim, soruna dair resim çekip çıktı alıp, çıktıyla birlikte gönderilmesi durumunda talep doğrultusunda yardımcı olacaklarını beyan ettiler, bizde faturayı ve sorunun resimlerinin çıktılarını alıp kutunun içerisine koyduk.

Monitörde ki ışık sızması bildiğiniz 360 derece, zaten resimlerini aşağıya atacağım buyurun, bu monitöre nasıl bir bakış açısını kast etmiş bunu çözmek için bilim adamı olmak şart. Aldım bu ürünü de mağazaya tekrar götürdüm, 1 kere değişim olduğu için bu ürünün teknik servise gideceğini belirttiler doğal olarak, tamam dedim ürüne baktılar ve bu ürünün iade kararı çıkar muhtemelen dediler, olması gereken de oydu, neyse servise iade talebiyle gönderiler sağ olsunlar, bugün 23.01.2020 itibariyle ürünün sözde teknik servis personeli, "üründe hiçbir problem yoktur, bütün portlar test edildi, ışık sızması bakış açısına göre değişmektedir"diye saçma rapor hazırlayıp ürünümü göndermiş.

Şimdi görselde faturam ve ürünün durumu açıkça ortadadır. Bu saatten sonra kesinlikle ASUS'un hiçbir ürününü tercih etmem. ASUS'a 3 günlük süre bu süre içerisinde monitörün para iadesi olan 2000 TL'yi iade etmez ise Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunup paramı kuruşu kuruşuna alacağım.
Ayrıca paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

1579779545598.jpg1579779552627.jpgIMG_20200114_012656.jpg1579779569876.jpgIMG_20200113_170406.jpg1579779582471.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun.
Aldığın monitör ince yapısı ve curved olması dolayısı ile çok riskli bir monitör tipi. Ayrıca 27 inç monitöre full HD görüntü alman ayrıca monitör açısından dezavantaj sağlıyor. Yani monitör seçimin bence yanlış bir seçim. Tabi ki iyi olanları yok mu dersen ki elbette var ama bu özelliklerde bir monitörü şahsen ben iki bin lira değil bin lira dahi vermem. Umarım paranı iade ederler.

Öncelikle geçmiş olsun.
Aldığın monitör ince yapısı ve curved olması dolayısı ile çok riskli bir monitör tipi. Ayrıca 27 inç monitöre full HD görüntü alman ayrıca monitör açısından dezavantaj sağlıyor. Yani monitör seçimin bence yanlış bir seçim. Tabi ki iyi olanları yok mu dersen ki elbette var ama bu özelliklerde bir monitörü şahsen ben iki bin lira değil bin lira dahi vermem. Umarım paranı iade ederler.

Siz monitörün özelliklerine baktınız mi bu yorumu yazarken çok merak ettim. ? Çünkü özelliklerine baksaydiniz bu yorumu yazmazdiniz. Sorun yaşadığım ürün özellikleri bakımından çok çok ideal bi monitör. Curved yapamıyorsa firmalar o zaman satışını yapmasınlar. Ben kuruşu kuruşuna parami almasini bilirim. Sadece insanlar görsün almasın diye paylaşıyorum.
Bendeki monitörü 2 kere göndermeme rağmen iade vermediler. Bendeki daha da facia bundan...
Yine yollayın tüketici hakem heyetine başvurun ücret iadeniz çıkacaktır.

Siz monitörün özelliklerine baktınız mi bu yorumu yazarken çok merak ettim. ? Çünkü özelliklerine baksaydiniz bu yorumu yazmazdiniz. Sorun yaşadığım ürün özellikleri bakımından çok çok ideal bi monitör. Curved yapamıyorsa firmalar o zaman satışını yapmasınlar. Ben kuruşu kuruşuna parami almasini bilirim. Sadece insanlar görsün almasın diye paylaşıyorum.

Yine yollayın tüketici hakem heyetine başvurun ücret iadeniz çıkacaktır.
Acaba sonuç ne oldu?

Işık sızması bir sorun değil, monitörlerin yapısı sonucu ortaya çıkan bir eksi/olumsuzluk ve piyasadaki çoğu monitörde de var olan bir şey. Her monitörde de farklı oranlarla olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İade alınmaması çok normal. Üretim hatası değil sonuçta, monitörler testlere tabi tutuluyor ve neyin ne kadar olduğu belli.

Konu açılalı 9 ay olmuş hocam.

Yeni farkediyorum. VG27VQ olduğu bariz şekilde belli. Işık sızması olacaktır çünkü VA panel ve kavisli. Kavisli monitörler de mutlaka ışık sızması oluyor. VG27VQ ve VG24VQ monitörleri gerçekten çok kötü. Ama kullanılmaz çöp te diyemeyiz alışıp kullanabilirler. Ama bu ışık sızması sebebiyle ekrana bakarken çok parlak gelebilir ve biraz insanın gözünü alabilir. Böyle dezavantajlar var. Kavisli panellerden uzak durun bence ışık sızması kaçınılmaz.

Geri
Yukarı