ASUS VG248QE VS BenQ XL2411P

@Silinen üye online oyunlarda adamları geç görüyorum.
144Hz adamları erken görmenize yarayan bir özellik olduğu söylense de sizin ping değeriniz ile karşı tarafın ping değeri farklı olduğu için sadece ekranın yenileme hızında etkisi olur bu olayın. aslında erken görmek demek ping değerleri ile alakalı bir durumdur. Fakat 144Hz daha akıcı bir oyun oynamanızı sağlar. Sizin oyununuza ne kadar katkısı olacağı oyun bilginize ve ne kadar yetenekli olduğunuza bağlıdır. Fakat oyunu kesinlikle daha eğlenceli kılar. Başkalarını zaten daha erken görürsünüz fakat birini erken görmedeki en büyük etken ping dir. 240 hz de kullansanız 480 hz de kullansanız ping değerlerindeki farklılıklar yüzünden en hızlı monitörde bile aynı olur sizin için.

Ustad merhabalar, BenQ XL2411P , AOC C24G1, MSI Optix MAG241C , ViewSonic XG2401 ve ViewSonic XG2402 modellerinden CS:GO için hangisini tercih etmeliyim?

Ya da sadece cs go olarak düşünmeyip de VA olan AOC ya da MSI alınır mı? Mesela benq'nın renkleri çok soluk diyorlar tabi cs go için çok iyi.

Ortalama garantiileri devam eden 2.el bu ürünleri 1100-1350 tl arasında almaıy planlıyorım rakamlarda bu aralııkta zaten.

Tecrübenize istinaden size danışmak istedim, iyi bayramlar şimdiden

@mithatcan VA kesinlikle önermem. Alacaksanız TN panel olarak CS:GO veya rekabetçi herhangi bir oyun için aynı zamanda iyi bir film, görsel performansı için XG240R veya XG2402 öneririm. Onun dışında VA harici yeni çıkan IPS paneller gecikme olarak TN'e yaklaştılar aynı zamanda TN'den daha iyi renk kalitesi de sunuyorlar. AOC 24G2U, Viewsonic XG2405 ve ASUS VG249Q. Bu 3'ü aynı paneli kullanıyor ve fiyatına göre gecikme ve renk olarak yeterli seviyedeler. Uygun fiyata bulursanız bu dediğim IPS'leri alabilirsiniz. Bulamazsanız da XG240R veya XG2402 alın. XG2401'de Ultra Fast gecikme ayarında overshoot oluyor diyenler vardı ama kullanan başka bir arkadaşımda öyle bir sorun yoktu. Alma önceliğiniz TN'de XG240R, XG2402 ve XG2401 olsun derim.

Teşekkürler bu arada size de iyi bayramlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@mithatcan VA kesinlikle önermem. Alacaksanız TN panel olarak CS:GO veya rekabetçi herhangi bir oyun için aynı zamanda iyi bir film, görsel performansı için XG240R veya XG2402 öneririm. Onun dışında VA harici yeni çıkan IPS paneller gecikme olarak TN'e yaklaştılar aynı zamanda TN'den daha iyi renk kalitesi de sunuyorlar. AOC 24G2U, Viewsonic XG2405 ve ASUS VG249Q. Bu 3'ü aynı paneli kullanıyor ve fiyatına göre gecikme ve renk olarak yeterli seviyedeler. Uygun fiyata bulursanız bu dediğim IPS'leri alabilirsiniz. Bulamazsanız da XG240R veya XG2402 alın. XG2401'de Ultra Fast gecikme ayarında overshoot oluyor diyenler vardı ama kullanan başka bir arkadaşımda öyle bir sorun yoktu. Alma önceliğiniz TN'de XG240R, XG2402 ve XG2401 olsun derim.

Teşekkürler bu arada size de iyi bayramlar.

Valla yazarak çok güzel ve çok açıklayıcı anlatmışsınız, çok teşekkür ederim.
Bu sıralamaya bağlı kalarak araştırmalarımı yapacağım.

24G2U ile C24G1 karsılastırması vardı forumda. 24G2U'yu almayın problemi monitörleri sattılar tabiki C24G1 felan yazılmıştı. Buna katılıyor musunuz?

24G2U vs C24G1 Technopat

Linki de burada.
Valla yazarak çok güzel ve çok açıklayıcı anlatmışsınız, çok teşekkür ederim.
Bu sıralamaya bağlı kalarak araştırmalarımı yapacağım.

24G2U ile C24G1 karsılastırması vardı forumda. 24G2U'yu almayın problemi monitörleri sattılar tabiki C24G1 felan yazılmıştı. Buna katılıyor musunuz?

24G2U vs C24G1 Technopat

Linki de burada.

Bu arada tekrardan rahatsız ediyorum sizi ;

AOC 23.8" 24G2U şu an itopya'da 1.549 TL , tahmin ediyorum bu ürünler 36 ay garantili.
6 aylık ama faturasını bulamadıgını soyleyen kutulu 1200 TL'ye XG2402 var. Hangisini tercih edeyim? Tabi bütçeniz uygunsa diğerini alın diceksinizdir ama çok da zorlasam mı kendimi zorlamasam mı kararsız kaldım? Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı