ASUS VG248QG sonradan ölü piksel oluşması

Procon1337

Kilopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar merhabalar, 2020 Nisan ayında aldığım ASUS VG248qg monitörümde ölü piksel yoktu ancak bugün siyah renkte mavi parlayan bir ölü pikselim var.

Bu durumda yapabileceklerim nelerdir, alındığında ölü pikselli çıkınca servislerin 5 taneye kadar sorun değil tavrıyla karşılaşır mıyım, bu durumda neler yapmam gerekir?

İlginize çok teşekkür ederim.

Değerli arkadaşlar merhabalar, 2020 Nisan ayında aldığım ASUS VG248qg monitörümde ölü piksel yoktu ancak bugün siyah renkte mavi parlayan bir ölü pikselim var.

Bu durumda yapabileceklerim nelerdir, alındığında ölü pikselli çıkınca servislerin 5 taneye kadar sorun değil tavrıyla karşılaşır mıyım, bu durumda neler yapmam gerekir?

İlginize çok teşekkür ederim.
Ölü piksel olduğundan emin misiniz sürücüyü DDU ile kaldırıp yükleyip deneyin.

Ölü piksel olduğundan emin misiniz sürücüyü DDU ile kaldırıp yükleyip deneyin.
Monitörü kapatıp açtığımda, görüntü kaynağı seçiminde de gözüküyor.

Bi taneden bir şey olmaz.
Ekranın tam ortasında, ASUS logosu ile aynı yerde açılış esnasında.

Orta bir kısımdaysa sinirleri aşırı bozar, monitöre kafa atma sebebidir adeta.
Başka arkadaşlar da yaşamış aynı sorunu aynı monitörde. Büyük ihtimal kronik bir sorun iade istemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Aynen öyle, beyazda belli olmasa da diğer renklerde gözüküyor.

Bi taneden bir şey olmaz.
Ben bu monitöre "kusursuz" parası ödemişim, ikinci elde satarken neden benden kaynaklı olmayan bir sorundan dolayı %50 fiyat kırmak zorunda kalayım? Ölü pikselli istesem daha ucuza öyle alırdım.

Monitörü kapatıp açtığımda, görüntü kaynağı seçiminde de gözüküyor.

Ekranın tam ortasında, ASUS logosu ile aynı yerde açılış esnasında.

Aynen öyle, beyazda belli olmasa da diğer renklerde gözüküyor.

Ben bu monitöre "kusursuz" parası ödemişim, ikinci elde satarken neden benden kaynaklı olmayan bir sorundan dolayı %50 fiyat kırmak zorunda kalayım? Ölü pikselli istesem daha ucuza öyle alırdım.
Hocam servisi bir arayın konuşun yollayın ama Asus'un servisinden hayır geleceğini pek sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı