ASUS VG249Q Görüntü ayarları ve kullanım rehberi

• Konuyu başlatan usknsk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 31B
Hocam şahsen benim gözümü çok fazla yoruyor. Gözden göze değişir mi bilmiyorum ama gerçekten gözümü yoruyor. Tabi bu ekran parlaklığınıza, monitörün yakınlık ve uzaklığına da bağlı değişebilir. Benim ekran parlaklığım genelde çok yüksek ve monitörüm normale göre bana biraz daha yakın duruyor. Ama bundan önce kullandığım AOC 24G2U model monitörün Asus kadar gözümü yorduğunu hatırlamıyorum. Alternatif olarak onu önerebilirim.
Tamamdır teşekkürler önerdiğiniz modele de bir bakayım

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-03_144613.png
    resim_2021-09-03_144613.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:
Bu monitörü, mini hdmi girişli lenovo yoga 710 model ultrabooka mini hdmi kablo ile bağlarsam sıkıntı olur mu acaba? (kablo uçları sarı ama altın uçlu mu emin değilim)
Laptopda yalnızca mini hdmi girişi var o yüzden soruyorum.
144hert almak gibi bir derdim yok zaten, oyun oynamıyorum,
borsa analizleri ve diğer günlük işler, film dizi internet vs vs için büyük bir ekran lazım yalnızca.

Laptop çok küçük geliyor artık 14 inch.
Karınca arkadaşlar ile film keyfi yapmaktan sıkıldık =D
İleride kasa toplayacağım zaten para konusunu halledince.
Kasa alana kadar laptopda kullanmak istiyorum bu monitörü.

Bu monitörü, mini hdmi girişli lenovo yoga 710 model ultrabooka mini hdmi kablo ile bağlarsam sıkıntı olur mu acaba? (kablo uçları sarı ama altın uçlu mu emin değilim)
Laptopda yalnızca mini hdmi girişi var o yüzden soruyorum.
144hert almak gibi bir derdim yok zaten, oyun oynamıyorum,
borsa analizleri ve diğer günlük işler, film dizi internet vs vs için büyük bir ekran lazım yalnızca.

Laptop çok küçük geliyor artık 14 inch.
Karınca arkadaşlar ile film keyfi yapmaktan sıkıldık =D
İleride kasa toplayacağım zaten para konusunu halledince.
Kasa alana kadar laptopda kullanmak istiyorum bu monitörü.
Kullanabilirsiniz sanırsam hocam. Ben de 12. sınıf olduğum için kasayı kaldırdım, çok eski bir laptop'ıma bağladım. Öyle kullanıyorum.

Asus servisi aradığımda da fotoğraf istediler ama fotoğrafta belli olmuyor.Bahsettiğim fiziksel bir olay değil tamamen görüntü ile alakalı. Pazartesi iade edip yenisini almayı düşünüyorum bakalım aynı durum olacakmı.
Yenisini aldığınızda probleminiz çözüldü mü ?

Selamün aleyküm ben de vg249q1a var. Renk ayarları videolarda iyi gelmedi gözüme tavsiye ettiğiniz ayarları yapmaya çalıştım ancak vividpixel , ascr ve aspect control menüleri aktif değil. Sorun nedir acaba? yardımcı olur musunuz?

Selamün aleyküm ben de vg249q1a var. Renk ayarları videolarda iyi gelmedi gözüme tavsiye ettiğiniz ayarları yapmaya çalıştım ancak vividpixel , ascr ve aspect control menüleri aktif değil. Sorun nedir acaba? yardımcı olur musunuz?
Aleyküm selam. Hocam şahsen ben de monitörün verdiği görüntüden pek memnun değilim. Paylaştığım ayarlarla kullanmaya devam ediyorum. Sorununuza maalesef yardımcı olamam, bilgim yok hocam.

Aleyküm selam. Hocam şahsen ben de monitörün verdiği görüntüden pek memnun değilim. Paylaştığım ayarlarla kullanmaya devam ediyorum. Sorununuza maalesef yardımcı olamam, bilgim yok hocam.
Ben iade ettim ekranı. En son ageof2 de sarı yeşil tonları görünce dayanamam ben buna dedim psikolojim kaldırmadı. Teşekkür ederim cevap verdiğin için.

Geri
Yukarı