ASUS VG24VQ Açılmıyor

CyberTigin

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ASUS VG24VQ monitör sahibiyim. Monitörün arkasında güç tuşu mevcut. Görüntü açıkken güç ışığı beyaz yanıyor, kasa kapalıyken veya ekran koruması açıkken bu ışık turuncu yanıyor. Benim sorunum monitörün güç tuşuna basarak bu ışığı kapatmam yani gücü kesmem. Ben kasayı kapattığım zaman monitörü de kapatıyorum ancak bilgisayarı tekrar açmak istediğimde kasanın güç tuşuna bastıktan sonra hemen monitörün güç tuşuna basmazsam monitörüm açılmıyor. Yani önce monitörü açmam gerekli ya da kasaya bastığım anda monitörü açmam gerekiyor. Yoksa monitörüm açılmıyor. Güç kablosunu söküp geri taktıktan sonra düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Merhabalar, ASUS VG24vq monitör sahibiyim. Monitörün arkasında güç tuşu mevcut. Görüntü açıkken güç ışığı beyaz yanıyor, kasa kapalıyken veya ekran koruması açıkken bu ışık turuncu yanıyor. Benim sorunum monitörün güç tuşuna basarak bu ışığı kapatmam yani gücü kesmem. Ben kasayı kapattığım zaman monitörü de kapatıyorum ancak bilgisayarı tekrar açmak istediğimde kasanın güç tuşuna bastıktan sonra hemen monitörün güç tuşuna basmazsam monitörüm açılmıyor. Yani önce monitörü açmam gerekli ya da kasaya bastığım anda monitörü açmam gerekiyor. Yoksa monitörüm açılmıyor. Güç kablosunu söküp geri taktıktan sonra düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

HDMI'mı ya da VGA'mı kullanıyorsunuz.

Merhaba, ASUS VG24vq monitör sahibiyim. Monitörün arkasında güç tuşu mevcut. Görüntü açıkken güç ışığı beyaz yanıyor, kasa kapalıyken veya ekran koruması açıkken bu ışık turuncu yanıyor. Benim sorunum monitörün güç tuşuna basarak bu ışığı kapatmam yani gücü kesmem. Ben kasayı kapattığım zaman monitörü de kapatıyorum ancak bilgisayarı tekrar açmak istediğimde kasanın güç tuşuna bastıktan sonra hemen monitörün güç tuşuna basmazsam monitörüm açılmıyor. Yani önce monitörü açmam gerekli ya da kasaya bastığım anda monitörü açmam gerekiyor. Yoksa monitörüm açılmıyor. Güç kablosunu söküp geri taktıktan sonra düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Kardeşim aynı monitörü kullanıyorum aynı problem bende de var günde 2-3 kez 2 günde 1 2 kez yapıyordu garantiye yolladım değişim yaptılar gelen monitörümde de aynı sıkıntı var ama 3 4 haftada bir 2 haftada bir kez falan yapıyor bu senin dediğini sen ne yaptın bunun için.

Son düzenleyen: Moderatör:
KARDEŞİM AYNI MONİTÖRÜ kullanıyorum AYNI PROBLEM bende de VAR GÜNDE 2-3 KEZ 2 GÜNDE 1 2 KEZ YAPIYORDU GARANTİYE YOLLADIM DEĞİŞİM YAPTILAR GELEN monitörümDEDE AYNI SIKINTI VAR AMA 3 4 HAFTADA BİR 2 HAFTADA BİR KEZ FALAN YAPIYOR BU SE'ni̇n DEDİĞİNİ SEN NE YAPTIN BUNUN İÇİN

Ürün duruyor sadece kasayı çalıştırmadan önce ekranı açıyorum sorun kalmıyor. Monitörümde 1 adette ölü pixel var. Aslında tam ölü mü onu da bilmiyorum kamera ile yakından çekince o pixel kırmızı renkten sonra kırmızı olarak kalıyor yeşilden sonra yeşil beyazdan sonra beyaz. Bu 3 renkte sıkışıyor. Ürünümün garantisi sanırım bu ay doldu ya da gelecek ay dolacak. Ürün hassas bir ürün olduğu için onarım yapılmadan tekrar gönderilirse diye de çekindiğim için vaz geçip böyle kullanmaya devam ediyorum.

Ürün duruyor sadece kasayı çalıştırmadan önce ekranı açıyorum sorun kalmıyor. Monitörümde 1 adette ölü pixel var. Aslında tam ölü mü onu da bilmiyorum kamera ile yakından çekince o pixel kırmızı renkten sonra kırmızı olarak kalıyor yeşilden sonra yeşil beyazdan sonra beyaz. Bu 3 renkte sıkışıyor. Ürünümün garantisi sanırım bu ay doldu ya da gelecek ay dolacak. Ürün hassas bir ürün olduğu için onarım yapılmadan tekrar gönderilirse diye de çekindiğim için vaz geçip böyle kullanmaya devam ediyorum.
Bende aynı şeyi düşünüyorum ikinci gönderimimde bi şey yok diyip geri gönderdiler belkide önce pc yi açınca statik elektrikten dolayı açılmıyor olabilir kasayı çalıştırmadan önce açılmadığı oldumu peki

Bende aynı şeyi düşünüyorum ikinci gönderimimde bir şey yok deyip geri gönderdiler belki de önce PC'yi açınca statik elektrikten dolayı açılmıyor olabilir kasayı çalıştırmadan önce açılmadığı oldu mu peki

Sebebini bilmiyorum haklı olabilirsin. Kasayı açmadan önce açılmadığı olmadı hiç. COVID'de günde 4 5 kere açtım 1 seneyi aşkın aktif kullandım. Saatlerce açık kaldığı da oldu oyun indirirken ekranın uyku moduna girip kasanın çalışmaya devam ettiği de oldu geri geldiğinde sorunsuz açıldı. Ölü pixelim de artmadı günde 10 saat çalıştı 1 sene boyunca. Şu an tek kusuru kasayı açmadan önce monitörü açmazsam açılması için adaptörü çekip takmam gerekli. Onun haricinde tüm durumlarda açıp kapanmasında sorun yaşamadım

Geri
Yukarı