ASUS VG259qm monitör ölü piksel

mevlutcanay

Centipat
Arkadaşlar İtopya'dan ASUS monitör aldım (VG259qm) piksel testi yaptığımda 1 tane ölü piksel çıktı. Bilgisayarı toplama yaptığım için 17 gün sonra kullandım monitörü. Garanti kapsamında değiştirirler değil mi?
İtopya'dan mı yapayım yoksa direkt ASUS ile mi iletişime geçeyim?

Bir tane ölü pixel için değişim yapacaklarını sanmıyorum. Ki satıcı firma İtopya ise eğer, şansın bu konuda bayağı düşük. Normal şartlar altında ASUS için en az 3 ve daha fazlası için garanti kapsamına giriyor. Bu arada ölü pixel olduğuna emin misiniz ? Sıkışmış pixelde olabilir. Test sırasında bu sorunlu pixel hep siyah mı ? Yoksa arka plana göre farklı bir renk mi ?

Bir tane ölü pixel için değişim yapacaklarını sanmıyorum. Ki satıcı firma İtopya ise eğer, şansın bu konuda bayağı düşük. Normal şartlar altında ASUS için en az 3 ve daha fazlası için garanti kapsamına giriyor. Bu arada ölü pixel olduğuna emin misiniz ? Sıkışmış pixelde olabilir. Test sırasında bu sorunlu pixel hep siyah mı ? Yoksa arka plana göre farklı bir renk mi ?
Kanuna göre değişmek zorundalar.

Bir tane ölü pixel için değişim yapacaklarını sanmıyorum. Ki satıcı firma İtopya ise eğer, şansın bu konuda bayağı düşük. Normal şartlar altında ASUS için en az 3 ve daha fazlası için garanti kapsamına giriyor. Bu arada ölü pixel olduğuna emin misiniz ? Sıkışmış pixelde olabilir. Test sırasında bu sorunlu pixel hep siyah mı ? Yoksa arka plana göre farklı bir renk mi
Çok küçük bir siyah nokta var her zaman görsel olarak atayım
1657203695885366342607660002188.jpg

Yani pek belli olmuyor ancak çoğalma ihtimali varmış sanırım ondan korkuyorum

Çok küçük bir siyah nokta var her zaman görsel olarak atayımEki Görüntüle 1444256

Yani pek belli olmuyor ancak çoğalma ihtimali varmış sanırım ondan korkuyorum
Test ekraninda her renk için siyah renk veriyorsa ölü pixeldir. Çünkü adi üstünde "ölü" Yani o kısımda ki LED yanmıyor. Ölü pixel çoğalmaz. Fakat sıkışmış pixel olan bir panel kronik sorunlara yol açabilir bu konuda, yani çoğalabilir (sıkışmış pixel)

Yok tüm renklerde siyah
O zaman ölü pixel. Sanmıyorum ilerleyen zamanlarda çoğalmaz bundan dolayı. Fakat fabrika çıkış olmasa bile her monitörde daha sonra ölü pixel olması olası bir durumdur. Sıkışmış pixel fabrika çıkışlı bir monitöre daha az güvenirim bu kıyaslamada :) Çünkü inanmayacaksın ama benim aynı model monitörüm vardı. 1 tane sıkışmış pixel vardı ilk satın aldığımda. Ben de o zamanlar bunun ölü pixel olduğunu sanıyordum. Bilgim yoktu. Daha sonra arkadaşıma 2. el az kullanılmış olarak sattım. Tanıdık olduğu için tekrardan test yap, ekran görüntüsü al, alıcıya gönder gibi şeyler yapmadım tanıdık olduğu için. Bana sonra "abi ekranda 9 tane ölü pixel var" dedi. Ben de şaşırdım abi leke felandır dedim, anlattım durumu, ki zaten 1 tane olduğunu biliyordu. Sonra ASUS garantiye yolladı komple paneli değiştirdiler. Yani tuhaf. Kendisine kargo yaptıktan sonra 1 sıkışmış pixel 9 adet oldu toplamda :D

Anladım hocam çok sağ ol ilgilendiğin için. Yani arkadaşınkini değiştirdiklerine göre ilerde artma olursa garanti kapsamında muhtemelen değişim yaparlar değil mi

Yeni konular

Geri
Yukarı