ASUS Vivobook S14S435EA (Yeni Nesil Intel EVO Platformlu)

ASUS tarafından günlük ev - ofis kullanımı için üretilen Intel EVO platformu onaylı Intel Core i5-1135G7 işlemcili Ultrabook sınıfı laptoplardan birini inceleme fırsatı buldum. Günlük kullanım için aşırı kompakt ve şık bir cihaz. 8 GB RAM ve dahili Intel Xe ıris grafik yongasi ile geliyor.

Cihazı test ederken fan sesi neredeyse hiç gelmedi. Hatta fan olmadığını bile düşündüm bir an. Güneşte unuttuğumda kullanırken duyabildim oda kasa normal olarak aşırı ısındığı için olabilir. Ekran kalitesi olarak 14 inchlik 1920x1080 çözünürlüğünde IPS ekran kalitesi aşırı tatmin edici. Renk doygunluğu video izlerken çok canlı gözüküyor. Standart bir tabletten biraz daha büyük ve 1.3 kglık bir ağırlığı var aşırı hafif bir cihaz.

Intel EVO platformu gereksinimlerini tam olarak karşılıyor. Cihazın kapağını kapatıp açtığınızda 1snden az sürede masaüstüne geçiş var. Batarya dayanımı olarak tam performansta 7 saat pil tasarrufu modunda 10-12 saat arası bir süre veriyor. Ayrıca cihazın Intel Core i5-1135G7 işlemcisiyle beraber tepkime süresi müthiş.

Pozitif yanları
  • Intel Core i5-1135G7 işlemcisi performans olarak yüksek boyutlu slayt ve sunumları işlemede, hazırlamada sıfır kasma ve sorun verdi.
  • Küçük oyunlarda Intel ıris Xe grafik yongası 60 FPS üzerinden performans verebiliyor.
  • Pil ömrü yüksek Intel EVO sertifikasına uyuyor.
  • 2 adet Thunderbolt 4 portları mevcut ve yeterince hızlı veri transferi sunuyor ve hızlı şarj destekli.
  • Intel Wi-Fi 6 teknolojisi ile beraber geliyor ileride yaygınlaştığında büyük fark yaratacaktır.
  • Boyut olarak aşırı ince ve hafif mükemmel taşınabilirlik sağlamış.
  • Nümerik tuşları klavyede olmasa da touchpad üstünden tek tuşla numerik seçenekleri kullanabiliyorsunuz çok farklı bir çözüm olarak hoşuma gitti.
negatif yanları
  • Kasa kalitesi olarak biraz düşük kalmış.
  • 240 GB SSD günümüz için yeterli gelmeyebilir birkaç veri aktardığınızda %75'i dolmuş oluyor.
  • Ekran açısı çok kısıtlı çok fazla arkaya yaslanmıyor dar bir açı mevcut.
  • 8 GB RAM günümüz için yetersiz geliyor artık bana 16 GB RAM ile gelse daha iyi olurmuş. Ama günlük ofis ev kullanımı için yeterli olabilir.

Kasa Görselleri
IMG_1371.JPEGIMG_1372.JPEGIMG_1373.JPEGIMG_1375.JPEGIMG_1376.JPEGIMG_1377.JPEGIMG_1378.JPEG

Teknik Bilgiler
İşlemci:Intel® Core™ i5-1135G7 İşlemci 2.4 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz, 4 cores)
İşletim Sistemi:Windows 10
Bellek:8GB LPDDR4X
Dahili Ekran Kartı: Intel® Iris Xe Graphics
Depolama:256GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD
Ekran:14"/FHD (1920 x 1080) 16:9 sRGB:%100 400nits Parlama önleyici ekran IPS Panel
Video Kamera:720p HD camera
Network:Wi-Fi 6(802.11ax)+Bluetooth 5.0 (Dual band) 2*2
I/O Port:
1x HDMI 1.4, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, 1x USB 2.0 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2x Thunderbolt™ 4 Görüntü Çıkışı Destekli, Micro SD kart okuyucu
Ses:Harman/Kardon

Benchmark Testleri

Night Raid
Screenshot_6.png

Cpu Profile
Screenshot_5.png

Wild Life
Screenshot_3.png

Wild Life Extreme
Screenshot_4.png

PC Mark 10
Screenshot_2.png

Cinebench r20

Screenshot_9.png

Cinebench r23

Screenshot_11.png

PassMark

Screenshot_1.png

Crystal Disk Mark

Screenshot_7.png

Genel olarak bu fiyat bandında ev,okul ve ofis kullanımı için performans ve güç verimliliği olarak tercih edilebilir cihazlardan biri. Özellikle Intel EVO Platformu gereksinimlerini karşılaması ayrıca ulaşılabilir bir fiyat bandında olması gayet güzel. Intel Core i5-1135g7 mobil işlemcisi verimlilik ve performans olarak çok iyi pil ömrünü korurken performans olarak kayıp yaşamıyorsunuz. Ayrıca Intel mimarisiyle beraber gelen Thunderbolt 4 teknolojisi veri aktarım hızı olarak hayat kurtarıcı bir nevi. Hem hızlı şarj imkanı hem de hızlı veri transferi sunması tatmin edici.

Cihaz şuan Hepsiburada üzerinden Link 9.998,55 TL fiyatından satışa ve indirime girerse kaçırmayın derim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    126,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir inceleme olmuş teşekkürler. EVO serileri taşınabilirlik, işlemci performansı ve batarya değerleri anlamında birçok kullanıcıdan tam not aldı. Batarya performansında 7 - 10 saatlik değerler çok iyi görünüyor.

Çok detaylı ve güzel bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık. EVO modellerini detaylı bir şekilde öğrenmiş olduk :) İşlemci performansı ve batarya konusunda kesinlikle tercih edilebilecek bir ürün. Tasarım olarak da gayet şık duruyor

Boyle detayli incelemelere ve durustluge bayiliyorum. Vivabook serilerini cok begeniyorum cok zarif. Ayrica cihazin bataryasi cok iyi gidiyor. İslemcisi zaten mukemmel

İnceleme icin teşekkürler emeğinize sağlık. Pil ömrü oldukca basarili evo platformun da mağazalarda en fazla gördüğümüz cihazlardan birisi. Bir vivobook kullanıcısı olarak beğendiğim bir cihaz. İşlemcisi ve dahili ekran karti hareket halinde ki bir kullanıcı icin oldukca yeterli olacaktır.

detaylı ve güzel bir inceleme olmuş, akamlar gerçekten işlemci performansını ortaya çıkarıyor, batarya süresi konusunda da Evo platform modelleri ciddi ses getirmiş görünüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı