ASUS VP249QGR Netflix QHD destekliyor mu?

Yani monitörüm QHD destekliyor mu?
Monitör konularına pek hakim değilim ancak monitörünüz zaten 1080p Onun üzerine çıkamazsınız.

Bu durumun monitorle alakasi yok. Monitor cozunurlugu ile oynatilan dizinin/filmin cozunurlugu farkli seyler.
Dostum eğer ki senin Monitörün 1080p ise gidip 2K video açarsan o video her ne kadar 2K olarak oynatılsada senin monitörün yine 1080p gösterecek çünkü çözünürlüğü o kadar

O zaman neden UHD izleyemiyorum?
Yukarida arkadaslar bahsetmis zaten. Her dizi her cozunurlugu desteklemiyor. Izlediginiz dizi/film nedir? Ornek verebilir misiniz?

Monitör konularına pek hakim değilim ancak monitörünüz zaten 1080p Onun üzerine çıkamazsınız.

Dostum eğer ki senin Monitörün 1080p ise gidip 2K video açarsan o video her ne kadar 2K olarak oynatılsada senin monitörün yine 1080p gösterecek çünkü çözünürlüğü o kadar
Hayir, dediginiz gibi bir durum yok. Ikisi farkli seyler. Sen iPhone 11'de 1080p video acildiginda kalitenin 720p'de kaldigini soyluyorsun o zaman.

Yukarida arkadaslar bahsetmis zaten. Her dizi her cozunurlugu desteklemiyor. Izlediginiz dizi/film nedir? Ornek verebilir misiniz?

Hayir, dediginiz gibi bir durum yok. Ikisi farkli seyler. Sen iPhone 11'de 1080p video acildiginda kalitenin 720p'de kaldigini soyluyorsun o zaman.
Stranger Things izliyorum.

Dostum bak arkadaşın monitörü aşağıda verdim. Şimdi örnek veriyorum senin monitörün 1080p yani senin monitöründe 1920x1080 piksel var eğer ki 2K olursada piksel sayısı artar. Piksel arttıkça kalite artar. Sen gidip 1080p monitörde 2K video açarsan görüntü senin monitöründe yine 1080p olarak oynatılır çünkü o kadar piksel var.
1682268003387.png

Yeni konular

Geri
Yukarı