ASUS vs HP omen

Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,
Epey bir süredir dizüstü bilgisayar takip ediyorum. Akakçe üzerinden takibe aldığım modeller oldu. Bugün ıntegra teknolojinin akşam 19: 00A kadar sürecek olan bir kampanyasını gördüm. Aradım görüştüm, sağ olsunlar epey bilgi verdilerde. Ancak ben dünyanın en kararsız adamı olarak iki model arasında sıkışıp kaldım. Bir el atsanız da huzura ersem?

Laptop kullanım amacı: 3D render ağırlıklı. 3DS Max, keyshot ve türevi, CPU temelli ve After Effects, Adobe Premiere gibi GPU temelli program kullanı mı? Nadiren de olsa oyun.

Arasında kaldığım ürünler:
ASUS ROG STRIX g G531GV-AL022 fiyatı şu an için 9,399 TL.
vs.
HP omen 15-DH011NT 7BR54EA fiyatı 9,299 TL.

Model kıyaslamasında artı ve eksiler:

ASUS artısı: ASUS olması :)
eksileri: 8 GB RAM, HP'den şu an için pahallı, +8 GB RAM takıldığında daha pahallı olacak olması.

HP artısı: 16 GB RAM, 1 TB HDD, ASUS'tan daha ucuz.
Eksileri: Markayla kıyaslandığında ASUS karşısında, HP olması. Tek eksisi bu gibi görünüyor.

ASUS almam durumunda maaliyeti yaklaşık 9,700 TL civarı bir şeyi bulacak ama HP alırsam masrafı olmayacak.

Bu iki model arasında sizin tercihiniz ne olurdu? Bazı arkadaşlar tarafından HP alma, HP kaka, HP tüh pis denmesinden ötürü, bilmeyen biri olarak hafif bir soğuma yaşamadım değil ancak hala umudum var.

Umarım @Recep Baltaş da bu konuyu görür :)

Elim satın al butonunda bekliyorum :)

Çok teşekkürler, selamlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı