ASUS vs. HP R5 4600H Laptop seçimi

Arkmada

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar.
Aşağıya 2 adet laptop bırakacağım ASUS ve HP marka olmak üzere. Gerçek anlamda markaların olumlu olumsuz özelliklerini bilen veya kullananlar değerlendirme yaparlarsa çok sevinirim. RAM problem değil ekstra ekleyebilirim rahatlıkla, zaten aralarında fiyat farkı mevcut. İşlemci ve ekran kartları aynı. Sizden istediğim hangi marka beni gerçekten tatmin edebilir, performans anlamında üstünlük sağlayabilir. Monitör 60 Hz ikisi de, çok önemli değil zaten. Laptop da alacağım FPS belli bir sınırda olacağı için 144 Hz olmasının benim için anlamı yok. Şimdiden teşekkür ederim.

HP 15-EC1006NT AMD Ryzen 5 4600H 16GB 1TB + 256GB SSD GTX 1650Ti Freedos 15.6" FHD Dizüstü Bilgisayar | Trendyol HP

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle HP öneririm. Yani linkini attığınız HP'yi. Hem SSD'nin yanında ekstradan 1TB'lık disk hem HP Türkiye servisinin çok iyi olması buna sebep. Ama ASUS alıp 8'lik RAM eklerseniz kötü olmaz yine süper olur.

Hocam ASUS olanını öneririm. Çünkü HP hala Ryzen serisi işlemcilerin aşırı ısınma problemini çözebilmiş değil. ASUS olanın fiyatı daha ucuz ve NVMe SSD'si olduğu için 8 GB RAM ve 1 TB HDD aldığınız zaman daha ucuza gelmiş oluyor.

Hocam ASUS olanını öneririm. Çünkü HP hala Ryzen serisi işlemcilerin aşırı ısınma problemini çözebilmiş değil. ASUS olanın fiyatı daha ucuz ve NVMe SSD'si olduğu için 8 GB RAM ve 1 TB HDD aldığınız zaman daha ucuza gelmiş oluyor.

Hplere de NVMe M.2 SSD koyuyorlar. Ben HP olsam ASUS'u koltuğundan atardım. Şu an kullandığım HP DA2095NT bilgisayarda bile NVMe M.2 SSD var. Yani HP ASUS'a çok yakın. Arkadaş HP al. Benden bu kadar.

Hplere de NVMe M.2 SSD koyuyorlar. Ben HP olsam ASUS'u koltuğundan atardım. Şu an kullandığım bilgisayarda NVMe M.2 SSD var. Yani HP ASUS'a çok yakın. Arkadaş HP al. Benden bu kadar.
Hocam ben NVMe yok demedim. HP'den daha ucuza 16 GB RAM olan bilgisayarı alacak. Ayrıca ısınma problemi de olmayacak. HP Ryzen alınmaz. Bazen düşük bütçelilere mecburen öneriyorum.

Konusu gelmişken ASUS'u aldım mesela. RAM takviyesi yapacağım laptop da mevcut RAM'in modelini öğrenebilir miyim özellikler aracılığıyla vs. yoksa illa kasasını mı açmam gerekiyor.

Geri
Yukarı