Asus X542UR Sata M2'nin yanına CD Rom'a ya da HDD yerine SATA SSD eklenebilir mi?

Oddor00

Hectopat
Merhaba X542UR notebookuma 256 GB Sata M2 SSD eklemiştim şimdi 1 TB 5400Rpm harddiskimi de CD rom'una sata ssd eklemek istiyorum ama uyum sağlar mı bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sitesinde böyle bir bilgi varmış.

Screenshot_20200209-162454.png

CD-ROM kısmına SSD takabilmek için şöyle adaptörler var: Alfais 4749 Ultra Slim 9.00mm Sata Hdd Harddisk Ssd Caddy Kızak + Kargo bedava
Size uygun olanı bulup alabilirsiniz. Aynı şekilde HDD girişi ve 2.5 SATA SSD girişi aynıdır, onun için bir aparat almanıza gerek olmaz.

Merak ettiğim herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım bir de SATA M.2'yi ilerleyen süreçte 500'e çıkarabilir miyim? Ya da 1TB Nvme bir SSD alıp (pc değiştirmem durumunda kullanabilmek adına) dönüştürücü ile Sata yapıp CDRom yerine kullanabilir miyim?

Merak ettiğim herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım bir de SATA M.2'yi ilerleyen süreçte 500'e çıkarabilir miyim? Ya da 1TB NVMe bir SSD alıp (PC değiştirmem durumunda kullanabilmek adına) dönüştürücü ile SATA yapıp CD-ROM yerine kullanabilir miyim?

Emin olmamakla beraber yapabilirsiniz, ama tabii SSD üzerinde yazan hız değerlerine ulaşamazsınız diye tahmin ediyorum. SATA yanlış hatırlamıyorsam 6 Gbps hız destekliyordu, o da saniyede 750 MB falan. Bunları kontrol etmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı