Asus X55 LN Ses Kartı Sorunu

musayandex

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Cihazım Asus X55 LN ses donanım özelliği aşağıdaki gibidir.(ekte mevcutlar)

Lütfen Voodoo'yu önermeyin mümkünse, Apple HDA ile nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

(Voodoo' yu ne zaman kursam sistem çöküyor, AppleHDA silmeme rağmen değişmiyor sonuç sanırım sevmiyor o sürücüyü.)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 296
  • 2.png
    2.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 383
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kullan.
Not: Bunu kullanmadan önce orijinal AppleHDA.kext yedeğini mutlaka al.
Dropbox - AppleHDA-2.6.3f4-ALC233.zip
teşekkürler,aşağıdakini nereye ve ne şekilde ekleyeceğiz bilgi veririmisin sanırım clover ile eklenicek ama nasıl eklendiğini bilmiyorum.;
Method(_DSM,4,NotSerialized)
{
Store (Package (0x0c)
{
"built-in",
Buffer (One)
{
0x00
},
"layout-id",
Buffer (0x04)
{
0x03, 0x00, 0x00, 0x00
},
"PinConfigurations",
Buffer (0x00)
{
0x00
}
}, Local0)
DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0))
Return (Local0)
}

kext kurdum yeniden başlattım ses çıkışında hiçbirşey görünmüyor,yukardaki işlemi yapadım nasıl yapıldığınıda bilmiyorum.

Sisteminin DSDT.aml dosyasını çıkartman gerekiyor. Ve yukarıdaki kodları buna gireceksin. Buraya bakabilirsin:
https://www.technopat.net/sosyal/konu/maciasl-kullanarak-dsdt-aml-dosyası-oluşturmak.196221/

Son düzenleme:
Clover kullanıyorsan DSDT editlemek ve eklemek yerine Clover Configurator ile resimdeki değeri gir yeterli olması gerek...

Dosya Ekleri

• Ekran_görüntüsü_22_05_2015_19_39.jpg
    Ekran_görüntüsü_22_05_2015_19_39.jpg
    284 KB · Görüntüleme: 422
Sisteminin DSDT.aml dosyasını çıkartman gerekiyor. Ve yukarıdaki kodları buna gireceksin. Buraya bakabilirsin:
https://www.technopat.net/sosyal/konu/maciasl-kullanarak-dsdt-aml-dosyası-oluşturmak.196221/
ne yazikki beceremedim acaba yapılmış bir dosya var ise veyahut siz yapıp göndere bilirmisiniz?

Clover kullanıyorsan DSDT editlemek ve eklemek yerine Clover Configurator ile resimdeki değeri gir yeterli olması gerek...
ne yazikki bu şekilde yaptım ama olmadı teşekkür ederim.

Başka bir yöntem varmıdır teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı