ASUS X550CA %100 İşlemci Kullanımı

Daha fazla  
Arkadaşlar benim elimde oldukça eski bir bilgisayar var. Yanılmıyorsam 2012 yılında satın almıştım. Artık her ne kadar miadının dolduğunu bilsem de kullanmaya devam ediyorum. Son zamanlarda ortaya çıkan bir problem var ki bu da görev yöneticisine baktığımda sistem kesintileri isimli işlemin işlemciyi %100 olacak bir şekilde birkaç saniye kullanmasından sonra işlemci kullanımının yeniden normale dönmesi şeklindedir. Bu olay sık sık vuku bulduğundan dolayı oldukça sinir bozucu bir hal aldı. Yapmam gereken işleri yapamıyorum maalesef ki. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel Celeron 1007U 1.50 GHz.
RAM: DDR3 4 GB RAM.
Grafik işlemci: Intel HD Graphics 4000.

İşletim sistemi sürümü: Windows 10 Pro Insider Preview 20161.

Bende de X550NA var aynı sorunu ben de yaşıyorum. İşlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Haklı olabilirsiniz. Fakat görev yöneticisinde Sistem Kesintileri harici sisteme yük bindiren bir uygulamanın olmaması mantıksız değil mi? Ben bunu anlayamadım.
Yahu şu forumdaki kelimenin tama manasıyla saçma sapan ve aşırı gereksiz zihniyetlerin ürünü olan konulara bile cevap verilirken, bu tip konulara cevap verilmiyor ya deliriyorum adeta. İnsanı çıldırtıyor bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı