Asus X550JK FPS Yüksek Olduğu Halde Oyunlarda Kasma

Emre Sancar

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, bilgisayarımda oyunları oynarken FPS 60 bile gösterse 20 FPS gibi oynuyorum. BF3'de ultrada ortalama 50 FPS gösteriyor ama 20 FPS'de oynuyorum. Oyunda takılmalar olmuyor, sadece akıcı değil. BF3'de highda oynuyorum. Sniper Elite 3'de hangi ayara alırsam alayım FPS 60 ama dediğim gibi 20 FPS gibi akıcı değil. @Recep Baltaş

Sistem özellikleri;
  • Asus X550JK
  • İ5 4200H
  • GTX 850M 2GB 1336x768
  • 4 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda uygulama veya başka bir şey çalıştırıyor musunuz ? Bir de bahsettiğiniz oyunların birini oynarken ki RAM kullanımını paylaşır mısınız ?
Bende GTA V oyununda herkesten düşük bir performans alıyordum. Sorun RAM imiş. 8GB RAM taktım oyun yağ gibi akıyor sadece araba sürerken sıkıntı oluyor biraz 27'lere geliyor. Ayarları yükselttim.

Arka planda uygulama veya başka bir şey çalıştırıyor musunuz ? Bir de bahsettiğiniz oyunların birini oynarken ki RAM kullanımını paylaşır mısınız ?
Bende GTA V oyununda herkesten düşük bir performans alıyordum. Sorun RAM imiş. 8GB RAM taktım oyun yağ gibi akıyor sadece araba sürerken sıkıntı oluyor biraz 27'lere geliyor. Ayarları yükselttim.
RAM kullanımı 3500 MB geçmeyen oyunlarda bile 20 FPS gibi oynuyorum. RAMden kaynaklı olsa takılma olmaz mıydı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Antivirüs koruması varsa oyuna girince oyun moduna al yada kapat. Ayrıca 3500 mb oyun kullansa 500 mb sisteme yetermi ?

Antivirüs kapalı, driverlar güncel, sıcaklıklar normal. Zaten bunların hepsini baktım, kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor. Sniper Elite 3 medium da bile akıcı değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı