ASUS X550JK Laptop CPU Fan değişimi

selam. ben de aynı marka laptobu kullanıyorum ve fanı bozuldu bilgisayarcıdan yeni bir tane istettim. senin ısınma konusuna gelince öncelikle fanının kaç rpmde döndüğüne bakman lazım speedfan programı ile bakabilirsin. rpm değeri yük altında 4000 civarında olması lazım. mesela benim fan bozuk olduğu için yük altında 2000 rpmde dönüyo ve sıcaklık 96 dereceye kadar çıkıyor.
Zaten bundan almıştım da hocam gelen fanın kalınlığı 8mm idi, görüntü olarak tamamen aynı fakat 12mm benim orjinal olan fanım o yüzden uyumsuz. Asus x550 modeli x550jk dan daha az güç tükettiği için daha ince bir fan koymuşlar herhalde soğutma konusunda.

Bu linkteki fan 12mm, piyasada uyumlu sadece bunlar var. İlanda da 12mm diye belirtmişler. şimdi sorun şu ben normalde bunu almayı düşünüyordum fakat sizin mesajınızı gördüm dedim ne yapmalıyım acaba? xiorbijiben marka çünkü anladığım kadarıyla buradaki fan. Bu fanı bilgisayarıma taksam ne olur? Isınma sorunumu çözebilir mi çünkü fanın ömrünü doldurması ve soğutamamasından dolayı işlemci 90+derece oluyor şu anki fan ile
Kardeş fan siparişi vercem de kalınlığı tam olarak neresinden ölçtünüz. ben pervanenin olduğu kısımdan ölçtüm 10mm çıktı ama ızgara kısmı daha kalın ordan mı ölçmem gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı