ASUS X550LB şarj olmama ve açılmama sorunu

PinkFlüt

Kilopat
Yer
Kaf dağının arkası...
Daha fazla  
Meslek
3D Modelling
ASUS X550LB marka laptopa sahibim.
Dün akşam internette dolaşırken ekrana piliniz azalıyor şarja takın uyarısı geldiği gibi laptop kapandı.
Ben de şarja takıp açtım. Açıldığında şarj %6'ydı ve dolmuyordu. Kendi kendime her an şarj bitip kapanır keza şarj dolmuyor dedim. Düşündüğüm oldu kapandı.
Tekrar şarj takılıyken bastım güç tuşuna, açtım laptopu. Şarj %0'dı hala şarj dolmuyordu ve çok hafif kasmayla beraber 30 saniye civarı internette dolaşabildim. Kasma da yavaş yavaş gitmişti.
Tam o sırada laptop kapandı. Kapanırken pıt diye hafif ses geldi. Hani uzun süre televizyon açık kalır, fişini çekersiniz ya öyle bir ses.

Ben sorunun prizden kaynaklı olduğunu ve %0 olan şarj aniden kesildiği için kapandığını düşündüm. Tekrar bastım tuşa açılmadı. 3 priz değiştirdim yine ne ışık yanıyor ne de bir şey. Bataryayı çıkarıp denedim, taktım vs. hiçbiri olmadı. Batarya çıkık iken güç tuşuna 10 saniye aralıklar ile bastım. Taktım bataryayı yine olmadı. Batarya ve şarj takılı değil iken bıraktım öyle.
1 gün sonra uyanıp şarjı takıp bataryasız denedim maalesef yine olmadı. Işık dahi yanmıyor.

Laptopu alalı daha 1 ay oldu, öğrenciyim. Inanin çok üzüldüm bu olaya. Sorun anakartın yanması ya da içinde ki bir kablonun yanması olabilir mi? Şarj almıyordu soket de bozulmuş olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Birçok şey olabilir. Sendeki modelde power jack anakarta kablo ile bağlı olabilir, onda sorun olduysa ve dediğim şekildeyse işin daha kolay olur.Paralel özellikte başka bir adaptör ile dene önce.
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı