ASUS X550VX - DM324D hoş geldiniz ekranında donma sorunu

erdiozgor

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
ASUS X550VX - DM324D aldım 5 gün önce N11'den 2950 TL'ye.
Freedos geldi doğal olarak, Windows 10 64 bit yükledim. Bütün sürücüleri orijinal sitelerinden indirdim, BIOS güncelledim yani gereken her şeyi yaptım. Fakat nedense bazen masaüstünde durup dururken ya da açılırken hoş geldiniz ekranında kilitleniyor laptop. Fare, klavye vs, çalışmıyor. Acaba dedim donanımda mı problem var? Bütün donanımları test ettik hiçbirinde sorun çıkmadı. Harddiskte bad sector de çıkmadı.
Bir de bir şey fark ettim, bi ara baya donmamıştı, DirectX yükledim. Yükledikten sonra bi reset atayım dedim kapanırken yine dondu. Açıldığında ise Intel ekran kartı ikonunun resmi yok olmuştu bembeyaz gözüküyordu yani.
Bu seride bu problemi yaşayan çok var biliyorum, hiç servise gönderen olmadı mı ya da sorunu çözebilen olmadı mı? Sorunun nerede olduğunu kimse bilmiyor mu? Bu konu hakkında o kadar araştırmama rağmen kimse bir çözüm bulamamış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donmalar hala devam ediyor mu? Bende cuma günü aldım bilgisayarı son 1 gündür donmaya başladı genelde ekran geçişlerinde oluyordu sonra ansızın olmaya başladı. Driver booster yükleyip tüm sürücüleri güncelledim lakin bi çözüm alamadım. Sitedeki dirverlarla güncelledikten sonra oldu DVD ile kurulum yapmıştım. Zaten son BIOS sürümü de hatalı (302) winflash görmedi.

Donmalar hala devam ediyor mu? Bende cuma günü aldım bilgisayarı son 1 gündür donmaya başladı genelde ekran geçişlerinde oluyordu sonra ansızın olmaya başladı. driver booster yükleyip tüm sürücüleri güncelledim lakin bi çözüm alamadım. sitedeki dirverlarla güncelledikten sonra oldu dvd ile kurulum yapmıştım. zaten son bios sürümüde hatalı (302) winflash görmedi.
Evet devam ediyor. Kendi analizlerim doğrultusunda neden donduğunu az çok anladım. Ekran kartı otomatik geçişlerde donuyor. Bazen masaüstünde durup dururken bile donduğu oluyor. Sorun kesinlikle Intel ekran kartı ile NVIDIA ekran kartı arasındaki otomatik geçişlerde meydana geliyor.

Orjinal windows 10 yükledim yine de sorun düzelmedi. Bazen 1-2 saat bile donmuyor ama bazen 3 kere üstüste reset attığım zaman hoşgeldiniz ekranında donuyor. Sanırım ana kart arızalı. Ama donanım testlerinde bir sorun çıkmıyor. Problemin ne olduğunu bir bulabilsem gideceğim bir tamirciye vereceğim. Garantiye verip bir ay beklemek istemiyorum parasıyla yaptırırım sorun değil

Asus servisini aradım tekrar temiz kurulum yapıp orjinal yazılım kurun dediler. Gittigidiyor'dan 57 liraya Windows 10 pro lisansı alıp tekrar format attım. Hiçbir yazılım kurmadım windows update ve Steam yükledi hepsini ekran kartını güncelleyince sapıtmaya başladı yine PC. Sıkıntı 950M driverında. Şu an devre dışı bıraktım. Kapanma sorunu kalmadı tek tek driver'ları deniyorum şimdi.

Aynı sorunu bende yaşıyorum açılışta fan çıldırıyor ve kitleniyor. Servise verdim donanımsal bi sıkıntı olmadı HDD RAM ve genel bakım yapıldıgı söylenip geri verildi. Aynı sorun nüksetti aynı sorunu yaşayıp çözen var mı acaba?

Asus servisini aradım tekrar temiz kurulum yapıp orjinal yazılım kurun dediler. Gittigidiyor'dan 57 liraya Windows 10 pro lisansı alıp tekrar format attım. Hiçbir yazılım kurmadım windows update ve Steam yükledi hepsini ekran kartını güncelleyince sapıtmaya başladı yine PC. Sıkıntı 950M driverında. Şu an devre dışı bıraktım. Kapanma sorunu kalmadı tek tek driver'ları deniyorum şimdi.
950m ekran kartını devre dışı bırakmak mümkün değil. Yoksa nasıl oyun oynarız?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı