ASUS X550VX - DM324D hoş geldiniz ekranında donma sorunu

Servisteki elemanlar ilgisiz sordum tabiki de lakin insanları hor görüyorlar bu konuda, biz yaptık kurcalama bozarsın tavırları var. Anladığım kadarıyla sürücülerde sorun yok, Windows update'te aygıt sürücüsünü arayıp yanlış sürücüyü kuruyor.
Dün yeniden donmalar başlayınca oluşturduğum geri yükleme noktasıyla stabil olan zamana dönüp şu ayarları yaptım.

Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi'ni açmak için Başlat'ı tıklatın, Aramaya Başla kutusuna mmc gpedit.msc yazın ve ENTER tuşuna basın. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu görüntülenirse, görüntülenen eylemin kullanmak istediğiniz eylem olduğunu doğrulayın ve sonra da Devam'ı tıklatın.

1. Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi'ni açın.
  2. Gezinti bölmesinde, Bilgisayar Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Sistem\Internet İletişim Yönetimi\Internet İletişimi ayarları'nı açın.
  3. Ayrıntılar bölmesinde, Windows Update aygıt sürücüsü aramasını kapat'ı çift tıklatın.
  4. Aşağıdakilerden birini yapın:
    • Windows Update aramasını kapatmak için Etkin'i tıklatın.

• Windows Update aramasına izin vermek için Devre Dışı öğesini tıklatın.
  5. Ayarlarınızı kaydetmek için Tamam’ı tıklatın.

Şimdilik bir sorun kalmadı eğer yeniden takılmalar başlarsa videosunu çekip Kısıklı'da ki genel merkeze gidip iade isteyeceğim.

wugyak.png

Sorunu çözemedim. Galiba daha güncel sürüm gelene kadar beklemek gerekecek. Kendi kendine arka planda sürücüleri güncelliyor sormadan. Windows 10'da sıkıntı var.

Servisteki elemanlar ilgisiz sordum tabiki de lakin insanları hor görüyorlar bu konuda, biz yaptık kurcalama bozarsın tavırları var. Anladığım kadarıyla sürücülerde sorun yok, Windows update'te aygıt sürücüsünü arayıp yanlış sürücüyü kuruyor.
Dün yeniden donmalar başlayınca oluşturduğum geri yükleme noktasıyla stabil olan zamana dönüp şu ayarları yaptım.

Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi'ni açmak için Başlat'ı tıklatın, Aramaya Başla kutusuna mmc gpedit.msc yazın ve ENTER tuşuna basın. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu görüntülenirse, görüntülenen eylemin kullanmak istediğiniz eylem olduğunu doğrulayın ve sonra da Devam'ı tıklatın.

1. Grup İlkesi Yönetimi Düzenleyicisi'ni açın.
  2. Gezinti bölmesinde, Bilgisayar Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Sistem\Internet İletişim Yönetimi\Internet İletişimi ayarları'nı açın.
  3. Ayrıntılar bölmesinde, Windows Update aygıt sürücüsü aramasını kapat'ı çift tıklatın.
  4. Aşağıdakilerden birini yapın:
    • Windows Update aramasını kapatmak için Etkin'i tıklatın.

• Windows Update aramasına izin vermek için Devre Dışı öğesini tıklatın.
  5. Ayarlarınızı kaydetmek için Tamam’ı tıklatın.

Şimdilik bir sorun kalmadı eğer yeniden takılmalar başlarsa videosunu çekip Kısıklı'da ki genel merkeze gidip iade isteyeceğim.
Bu işlemleri yaptıktan sonra donma oldu mu peki? Bıktım ben bu donma sorunundan. Çözümü bilen 1 kişi bile yok ne yazık ki.

Çözümü bilen var. Kaç defa dedik kronik problemi olan bir model diye. Para iadesi talep edin.
Kardeşim kronik problem olsa bile sorunun nereden kaynaklandığını önemli olan. Sonuçta bir yerde hata var onu bulsak herkese yardımcı oluruz. Direk geri iade diye bir şey önermeyin onu biz de biliyoruz

Beni anlamamakta güçlük geçiyorsun galiba.
Diyorumki kronik problem var. Donanımda değiştirsen gene o modele uygun donanım değişecek ve sorun yaşanmaya devam edecek. Umarım artık anlamışsındır.
Hayır. Sorunun ne olduğunu bulunca çözüm bulunur. Anladın şimdi sanırım. İade et demekten başka çözüm üretmeye çalışın bir dahakine

Beni anlamamakta güçlük geçiyorsun galiba.
Diyorumki kronik problem var. Donanımda değiştirsen gene o modele uygun donanım değişecek ve sorun yaşanmaya devam edecek. Umarım artık anlamışsındır.

Claus burada tartışmak için bulunmuyoruz konuyu çözmeye çalışıyoruz. Şuan satışta olan bir bilgisayarı iade edin diyerek çözüme ulaşamayız.

Claus burada tartışmak için bulunmuyoruz konuyu çözmeye çalışıyoruz. Şuan satışta olan bir bilgisayarı iade edin diyerek çözüme ulaşamayız.
Evet işte ben de bunu söylemeye çalışıyorum. Mesela sorun ekran kartı ve Intel ekran kartı arasındaki otomatik geçişlerde diyelim, o zaman bir bilgisayarcıya gidip bu sorunu düzeltebiliriz.. Sorunun kaynağını bulmadan bilgisayarciya vermek istemiyorum çünkü kendi kendine sorunlar uydurup daha fazla para alabilirler. Örneğin anakartta sorun yok iken, ana kart arızalı deyip değiştirmek isteyebilir tabii ki daha masraflı olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı