ASUS Z490 GAMING anakarta SSD takmak

gguven007

Centipat
Katılım
10 Haziran 2019
Mesajlar
22
Herkese merhabalar abiler. Daha önce hiç bilgisayara bir vida bile takmayan biri olarak soruyorum bu soruyu sizlere;
ASUS Z490 GAMING Wi-Fi anakarta biraz önce sipariş ettiğim Samsung SSD, 970 EVO p. M.2 SSD'sini takabilir miyim kendim? Bir diğer sorum; şu anda mevcut kullandığım SSD normal bir SATA SSD. Windows'u yeni aldığıma geçirmeli miyim? Yoksa bir fark olmaz mı?
 

Krmdmrz

Picopat
Katılım
8 Ocak 2021
Mesajlar
758
Çözümler
1
Taşısan da olur taşımasan da olur 1-2 saniye kazandırır. Çok kolaydır rahatlıkla takarsın. İki sorun içinde YouTube de birçok video mevcut izler kendin karar verirsin.
 
KS
G

gguven007

Centipat
Katılım
10 Haziran 2019
Mesajlar
22
Takmak çok basit. Videolar var, izleyip çok rahat yapabilirsin. Taktıktan sonra Windows u m2 ye taşıyabilirsin. Biraz daha kısalır süre.
Teşekkürler 1-2 video izledim lakin benim anakartın kutusunda bir sürü vida ve aparat var bunlar ne için acaba bu M2 için herhangi bir aparata gerek yok demi takmak için ?
 

Osman038

Picopat
Katılım
8 Kasım 2020
Mesajlar
108
Konuyla çok alakasız bir şey dediğin. Neyi anlatıyorsun?

Diyorum ki eğer SSD'yi takarken işlemci pinlerine zarar verirseniz anakart gg.
Teşekkürler 1-2 video izledim lakin benim anakartın kutusunda bir sürü vida ve aparat var bunlar ne için acaba bu M.2 için herhangi bir aparata gerek yok değil mi takmak için?

Benim bildiğim yok.
 

Krmdmrz

Picopat
Katılım
8 Ocak 2021
Mesajlar
758
Çözümler
1
SSD'yi takmadan önce anakart üzerine yükseltme vidası takıyorsun. Ardından M.2'yi oturtuyorsun. Çentik olan yere dikkat et, ters takma şansın yok zaten ama yönünü kontrol et. Yerine oturunca yükseltme vidasının üzerine sabitleme vidasını takıyorsun.
 

Yeni konular

Yukarı