ASUS Z97-AR anakarta M.2 NVMe SSD takmak

Z97 anakartların M2 slotu yalnızca PCIE2 x2 modda çalışıyor. Bu da saniyede 1000MB demek.
SATA SSD 600MB civarı ulaşabiliyor. İki katından az fark var.
Eğer adaptör alırsanız PCIE Gen3 x4 yol alabilirsiniz yanılmıyorsam. O zaman da ekran akrtınız x8'e düşüyor ama ekran akrtı için yeterli bu.
Bana inanmıyorsanız diye size Türkçe bir konu buldum. Hem testleri de canlı görmüş olursunuz.

Z97 anakartların M2 slotu yalnızca PCIE2 x2 modda çalışıyor. Bu da saniyede 1000MB demek.
SATA SSD 600MB civarı ulaşabiliyor. İki katından az fark var.
Eğer adaptör alırsanız PCIE Gen3 x4 yol alabilirsiniz yanılmıyorsam. O zaman da ekran akrtınız x8'e düşüyor ama ekran akrtı için yeterli bu.
Bana inanmıyorsanız diye size Türkçe bir konu buldum. Hem testleri de canlı görmüş olursunuz.
Hiç olmadı o zaman bir adaptör alırım önce adaptörsüz sonra adaptör ile test ederim hem M.2 SSD'yi hem ekran kartını. Eğer ekran kartında FPS kaybı yaşamazsam ve M.2 SSD ile tam verim alabilirsem sonuçları burada paylaşırım dostlar. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Önerebileceğiniz bir GEN3x4 M.2 SSD adaptör var mı ?

Maalesef yok. Almadan önce forumlarda kullandığınız SSD ile kullanmış biri olmasına özen gösterin. Bu adaptör işinde SATA ve PCIE farkı var ki çok sıkıntı. Satıcılar tam bilgi vermeyince yanlış ürün çıkıveriyor.
Teşekkür ederim hocam
Maalesef yok. Almadan önce forumlarda kullandığınız SSD ile kullanmış biri olmasına özen gösterin. Bu adaptör işinde SATA ve PCIE farkı var ki çok sıkıntı. Satıcılar tam bilgi vermeyince yanlış ürün çıkıveriyor.
NVMe SSD kullanacağım için PCI-E üzerinden bağlantı kuracağım böyle bir adaptör buldum. Samsung 970 Evo ile test etmişler ve tam verim almışlar. Bunu almayı düşünüyorum size de danışayım dedim hocam :
Akasa M.2 SSD to PCI-E Gen3 x4

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı