Çözüldü ASUS ZenFone 6 bilgisayara bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İsimsiz Biri

Femtopat
Telefon ASUS ZenFone 6 (2014 versyon)

Telefonun 2 SIM portu da arızalı. Yetkililer yazılımsal olabilir diyerek format atmamı önerdiler. Ben de bunu yapmadan önce verilerimi bilgisayara bağlamak isterken böyle bir sorunla karşılaştım.

USB hata ayıklamayı açtım, kablo sağlam. Ancak bir türlü erişemiyorum.

Aslında bir şey bağlandığını görüyor ama türünü belirleyemediği için içindeki verilere erişemiyorum. Telefondaki ve bilgisayardaki görseller ektedir.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-28_131153.png
    resim_2021-04-28_131153.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20210428_131126.jpg
    IMG_20210428_131126.jpg
    93,7 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm

Bu linkten telefonun USB driverlarını, PC yazılımını ve telefonun kendi yazılımını bulabilirsiniz.

İşletim sistemi olarak diğer yazanı seçin yazılımları orada. BIOS kısmından da telefonun kendi yazılımını bulabilirsiniz.

Denedim fakat olmadı. Ben de verileri SD karta atıp hard format attım ve düzeldi.

(Çözüldü etiketi koyarsanız sevinirim.)
Bazı telefonların kendine özgü yazılımları oluyor. Var ise onu yükleyip deneyin. Yok ise başka bir bilgisayarda bağlamayı deneyin.

Telefon ASUS ZenFone 6 (2014 versyon)

Telefonun 2 SIM portu da arızalı. Yetkililer yazılımsal olabilir diyerek format atmamı önerdiler. Ben de bunu yapmadan önce verilerimi bilgisayara bağlamak isterken böyle bir sorunla karşılaştım.

USB hata ayıklamayı açtım, kablo sağlam. Ancak bir türlü erişemiyorum.

Aslında bir şey bağlandığını görüyor ama türünü belirleyemediği için içindeki verilere erişemiyorum. Telefondaki ve bilgisayardaki görseller ektedir.
Zenfone 2 vardı. SIM algılasın diye yapmadığım şey kalmamıştı. Telefonu elden çıkartmanı öneriyorum. Asuslarda kronik bir sorundur bu. Çözümü tamamen şans işidir.

Bazı telefonların kendine özgü yazılımları oluyor. Var ise onu yükleyip deneyin. Yok ise başka bir bilgisayarda bağlamayı deneyin.

Bu telefonun yazılımı hakkında bir bilginiz var mı?
ZenFone 2 vardı. SIM algılasın diye yapmadığım şey kalmamıştı. Telefonu elden çıkartmanı öneriyorum. ASUS'larda kronik bir sorundur bu. Çözümü tamamen şans işidir.

Maalesef değiştirme imkanım yok babamın eski General Mobile Discovery telefonu vardı hafızası düşük olduğundan fotoları ASUS'tan konuşmayı gmden yapıyorum. :)

Bu telefonun yazılımı hakkında bir bilginiz var mı?

Maalesef değiştirme imkanım yok babamın eski General Mobile Discovery telefonu vardı hafızası düşük olduğundan fotoları ASUS'tan konuşmayı gmden yapıyorum. :)

Bu linkten telefonun USB driverlarını, PC yazılımını ve telefonun kendi yazılımını bulabilirsiniz.

İşletim sistemi olarak diğer yazanı seçin yazılımları orada. BIOS kısmından da telefonun kendi yazılımını bulabilirsiniz.

Denedim fakat olmadı. Ben de verileri SD karta atıp hard format attım ve düzeldi.

(Çözüldü etiketi koyarsanız sevinirim.)

Çözüm

Geri
Yukarı