Çözüldü ASUS Zephyrus G16 GU603ZU laptopta nasıl SSD yükseltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
ASUS Zephyrus G16 GU603ZU modeli laptopa sahibim. Eski masaüstü bilgisayarımdan kalma elimde Kingston A2000 500GB M.2 SSD mevcut. Bunu laptopuma takmak istiyorum fakat nelere dikkat etmeliyim hiçbir fikrim yok. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Pek bir şey yok dikkat etmeniz gereken, bataryayı çıkartıp takabilirsiniz. 2. M.2 slotu mevcut. Kasayı açıp slota takmanız yeterli, bu kadar basit.
Pek bir şey yok dikkat etmeniz gereken, bataryayı çıkartıp takabilirsiniz. 2. M.2 slotu mevcut. Kasayı açıp slota takmanız yeterli, bu kadar basit.

Çözüm
YouTube'da laptop tamir eden birisi statik elektriği boşaltmanız lazım diye bir şey diyordu. O yüzden sordum dikkat etmem gerek bir şey var mı diye.

Statik elektrik olmadığı sürece yok, kontrol etmek için boşaltabilirsiniz elbette.

Hocam şimdi fark ettim de SSD'yi taktıktan sonra SSD'yi o taraftan cızırtı gelmeye başladı.

SSD'nin sesi olmaz diye biliyorum, mantıken olmamalı. Laptopa coil whine oluyordur, çoğu ASUS modelde olan bir şey.

İnce ve tiz bir ses mi? YouTube üstünde coil whine sesi diye aratırasan bulabilirsin. İstersen ses kaydı alıp buraya da atabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı