Atamıza Atılan İftiralar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2017 yılında olmamıza rağmen bu ülkeyi kurmuş bir insanı günümüz şartlarına göre eleştiren "toxic" kitle bitmiyor. Yahu tamam sevmezsin, kafana dayatan da yok sev diye. Ancak saygı göstermek zorundasın. Küba, Kuzey Kore gibi kanunlarla ölçüt mü konulsun illa? Ha bu kesimin yanında bir de anlamını bilmeden, babasından duyduğuyla İzmir Marşı okuyunca kendini Atatürkçü sayanlar da var. Bahse gerek bile duymuyorum.

2017 yılında olmamıza rağmen bu ülkeyi kurmuş bir insanı günümüz şartlarına göre eleştiren "toxic" kitle bitmiyor. Yahu tamam sevmezsin, kafana dayatan da yok sev diye. Ancak saygı göstermek zorundasın. Küba, Kuzey Kore gibi kanunlarla ölçüt mü konulsun illa? Ha bu kesimin yanında bir de anlamını bilmeden, babasından duyduğuyla İzmir Marşı okuyunca kendini Atatürkçü sayanlar da var. Bahse gerek bile duymuyorum.
Aynen öyle, bakın Atatürk'de bence eleştirilebilir bazı konularda ama kesinlikle saygı çerçevesinde eleştirmek gerekir.

Yapacak bir şey yok. Halkın büyük bir kısmı üzülerek söylüyorum ''Cahil'' olduğu için ve bu mesaja parti karıştırmak istemezdim ama doğru konuşmak gerekirse hepsi de Ak koyun olduğu için söylenecek söz yok.

Öncelikle u terbiyesizliğe laf harcamak bile israf...

Sevmesen de saygı göstereceksin!
Zamanında yeterince asmadığı için şimdi ötebiliyorlar. Dedem doğur diyor. Asılanların çoğu İngiliz Muhipler Cemiyeti üyesi idi.

Yine sayın Baltaş, yine İslam kötü...

Güzel dinimin sizin kafanızda kötü gorünmesi beni cidden üzmekte.

@SideWinder dini kötüleyen yok yorumların hepsini okudum videoda da Recep Baltaş da din tüccarlarından bahsetmekte zaten böyle din üzerinden halkı sömürmesini engellemek için Atatürk laikliği getirmiştir.

@SideWinder dini kötüleyen yok yorumların hepsini okudum videoda da Recep Baltaş da din tüccarlarından bahsetmekte zaten böyle din üzerinden halkı sömürmesini engellemek için Atatürk laikliği getirmiştir.
Recep Baltaşın bu tür konulardaki mesajlarına bakarsanız ne dediğimi anlarsınız...

İbrahim' in dediği gibi sevmesen de saygı göstereceksin. Atatürk dinsiz diyenlere de en basitinden örnek TBMM' nin cuma günü namazdan sonra dualarla açılması. Diğer arkadaşların dediği gibi Atatürk' e karşı at gözlüğüyle bakan bir kitle var ve o olmasaydı biz bu güzel dini yaşayamazdık.

Yapacak bir şey yok. Halkın büyük bir kısmı üzülerek söylüyorum ''Cahil'' olduğu için ve bu mesaja parti karıştırmak istemezdim ama doğru konuşmak gerekirse hepsi de Ak koyun olduğu için söylenecek söz yok.
Hocam böyle iğneleyici sözlere ne gerek var? Ak Koyun gibi, bakın siz insanlara bu şekilde yaklaşırsanız sizinde tepki almanız gayet normal. 1 kişinin yaptığını bir kitleye yükleyemezsiniz. Yapmayın Allah aşgına ne gerek var böyle bölücü laflara.
Öncelikle u terbiyesizliğe laf harcamak bile israf...

Sevmesen de saygı göstereceksin!

Yine sayın Baltaş, yine İslam kötü...

Güzel dinimin sizin kafanızda kötü gorünmesi beni cidden üzmekte.
Hocam aynı şekilde bende üzülüyorum, onun da kendince bir sebepleri olabilir ama yine de herhangi bir dini kötülememek lazım, kendisiyle bu konu hakkında yüz yüze sohbet etmek isterdim. Allah hidayet versin diyelim, hakkında hayırlısı olsun. Dediğim gibi bu konudaki paylaşılan video gibi bir tane salak kişinin yaptığı salaklığı bir kitleye, bir dine, bir partinin mensuplarına yıkmak doğru değil. Ancak Atatürk'ün ben dindar olduğunu düşünmüyorum, (bkz. Meclis'i açarken ki konuşması: "Gökten indiği sanılan dogma) bu yanlış anlaşılmasın, kendisine milletçe minnettarız.

Bir insanın dinini yaptığı konuşmalardan anlamak zor. Atatürk'e baktığımızda din hakkındaki sözleri değişmiş mi denilir, dalgalanmış mı denilir bilmiyorum ancak stabil olmadığı belli. İnsanların içindekini bilemeyiz, bu yüzden dinini tartışmaya gerek yok. Sabah hastanede çalışıp akşam merdiven altı organcılık yapan doktorlar da vardır, değil mi?

Ya beyler şunları paylaşmayın artık.

Hani bunun edepsizlik olduğunu herkes anlayabiliyor, dimi? Herkesin aklı buna eriyor...

Aramızda çıkacak 3 5 çürük yüzünden birbirimizi kırmayalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı