Atatürk'e atılan iftiralar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendisine karşı bir nefretim yok. Sadece ilah seviyesine yükseltilmesine karşıyım.
Ermeni asıllı olduğuna dair bir iddian vardı. Belge atar mısın? Belki de öyledir ve ben bunu bilmiyorumdur. Fakat şunu da unutmamak lazım: Yaptığı icraatları yok etmeyecek bu iddianın doğru olması.

Yanlış anlama ama, ilah seviyesine yükseltilen Atatürk değil. Emin ol, Atatürk'den 2 kat daha fazla ilah seviyesine yükseltilenler var.

Hocam örnek vermek gerekirse Abdülhamit adlı kişi Kıbrıs'ı İngiliz'lere satmıştır. 1 milyon 592 bin 806 kilometrekare toprak kaybetmiştir fakat hala ilah gibi tapılır. Atatürk ülkeyi kurtarmıştır ama nedense Atatürk'e laf söylenir. Tarihinizi dizilerden öğrenemezsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ermeni asıllı olduğuna dair bir iddian vardı. Belge atar mısın? Belki de öyledir ve ben bunu bilmiyorumdur. Fakat şunu da unutmamak lazım: Yaptığı icraatları yok etmeyecek bu iddianın doğru olması.
Bir bitmediler😂. İngiliz diyorlar, Yunan diyorlar, şimdi de Ermeni diyorlar. İddialarının ne olduğu bile belli değil, ama cevap açık. Kendisi Türk'tür bu kadar.

Kendisine karşı bir nefretim yok. Sadece ilah seviyesine yükseltilmesine karşıyım.

Hocam size son bir söz söylemek istiyorum. Bu sözü söylediğim için biliyorum ceza alacağım ama olsun.
Babanızın belli olmasını sağladığı için mi Atatürk'e düşmansınız?
Yaşar nuri öztürk.

Atam'a en çok benim söylenmem benim kötü şeyler söylemem gerek çünkü böyle kansızlara, böyle şerefsizlere, böyle alçak, Allah'ın bile kuldan saymadığı nursuz yolun yolcularına memleket hediye etti, onları kurtardı, adam yerine koyup onlar için canı pahasına savaştı, ilim irfan öğretti, kaliteyi gösterdi. Dilim daha ağır cümleler kurmak istiyor küfür istiyor, vahşet dolu cümleler söylemek istiyor ama kurallar gereği yapamıyorum.

Atam için canım feda ismi bile kalite kokuyor, güven veriyor Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Atatürkü çok sever, saygı duyarım. Tek merak ettiğim, ve bilmediğim bir şey var. Atatürk selanik doğumlu olduğu için, kendisi yunan asıllı mı? Kesinlikle bir iddiam yok, sadece bilmiyorum. Bu konuda bir araştırmam yok.

Bizim milletimiz tarihini Osmanlıdan ibaret sanmaya devam ettikçe,Atatürk'ü Kadir Mısıroğlu gibilerinden dinlemeye devam edip doğru kaynaklardan açıp okumadıkça bu ülke kurtulmaz. Böyle bir lider başa gelmiş kendi milletimiz savunmuyor. Zübeyde Hanım'a genelev çalışanı diyen mi dersin,Makbule Hanım'a laf atan mı dersin hepsi var. Sebebini soruyorum,Selanik doğumlu,Yunan tohumu eee ? O zamanlar Selanik,Osmanlı bünyesindeydi, Osmanlı şehriydi. Birde şöyle bir söz var "Bir gecede cahil kaldık" sebebi ney global bir alfabe olan ve yazılması Uygur Alfabesinden sonra en anlaşılır ve kolay olan Latin Alfabesine geçilmesi. Arap alfabesi uygulamadayken kaç kişi okuma-yazma biliyordu ? Latin Alfabesi batılaşma amaçlı değil ticaretde ve okuma yazma oranında kolaylık olsun diye uygulamaya geçildi. Evet o zaman tüm insanlar çok kötü zamanlardan geçti herkes el ele ülkeyi kurtarmak için dişiyle tırnağıyla savaştı fakat Atatürk gibi bir lider gelip düzen oturtana kadar kim ne yapacağını doğru düzgün biliyordu ki ? Şeyh Sait'i savunanı gördüm ben Şeyh Sait isyanını bilmeyenler açıp biraz okusun Doğu'da çıkardığı isyandan dolayı Kerkük ve Musul gibi petrol zengini şehirlerimizi nasıl kaybettiğimizi on binlerce askerimizin insanımızın nasıl öldürüldüğünü. Bizim insanımız hiçbir şeyi hak etmiyor. Köprü,yol gibi unsurlar onlara daha cazip geliyor. Atatürk gibi bir liderin önderliği olmasaydı özellikle o kişileri asma köprü yaparlardı. İnsan o zaman ki haritaya bakınca bile kanı donuyor 7 tane dünya devini püskürttüğümüz için sevinecekleri yerde Atatürk gibi bir dahiye küfürler ediyorlar. Herkesin dini kendinedir kimsenin dini bizi ilgilendirmez zaten namaz kılanın kafasına sıkmamış o dönem Atatürk. Bu yaptığı şeylerden çok Atatürk'ün dini tercihi daha ağır basıyor Atatürk müslüman olsa daha büyük faydası olacak sanki :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı