Atatürk, askerlerin kurs yönergesinden çıkarıldı!

Günaydın arkadaşlar. Bu sabah böyle bir haber gördüm. Geçtiğimiz günlerde orduya sarıklıların alınması haberinden sonra da bu haberin gelmesi artık kafayı yedirtti. Böyle bir şey nasıl mümkün olabiliyor? Eski bir askeri öğrenci olarak bu haberleri görünce içim içimi yiyor. Anlayamıyorum, birisi bana bunu açıklasın lütfen. Bir ülkenin kurucusundan uzaklaşması ne demek ya? O ordu biter biter. Sizlerin de bu konu hakkında görüşlerini bekliyorum.

1617091961608.png

Haber kaynağı : Atatürk, askerlerin kurs yönergesinden çıkarıldı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülke ilerledikçe bir yandan da geriye gidiyor."Ayyaş" dediği adam sayesinde iktidarda olup Atatürk'ü silmeye çalışmak...
Umarım gelecek nesillerin bu şekilde beynini yıkamazlar. Umarım ileride Atatürk daha çok değer görür bu "ülke"de.

Bizim önderlerimiz bu ülke için fazla bence... Atatürk, Mehmet Akif Ersoy, Kuva-i Milliye birlikleri, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe, Vatan ve Millet aşkı ile yüzlerce kilo ağırlığındaki top mermisini taşıyan Koca Seyit, Halkın hakkını alabilmesi için canını veren Atçalı Kel Mehmet Efe ve daha niceleri...

Demirci Mehmet Efe, TBMM'ye karşı ayaklanma çıkartmamış mıydı?
Sanırım ama Kuva-i Milliye birliklerinin en büyük yöneticilerinden biriydi. Çok yararı dokundu yani. Hem Zeybekler aslen Derebeyleri, Voyvodolar, Ağalar gibi vergi adı altında halkı sömürüp karın tokluğuna çalıştıran gaddar ve çoğunluğu Türk olmayan yöneticilere isyan ettiler. Şuan bedava izlenebilen ve en yeni Zeybek filmi "Atçalı Kel Mehmet Efe" filmi. Bence hemen izleyin. Attığım adresten kaliteli ve reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. Adres:

Sövünce elimize bir şey geçmiyor. Ama buna susan, susmaması gereken hatta şiddetli tepki göstermesi gereken kişilerin susmasına yazıklar olsun.

İktidardan daha çok muhalefete ayar oluyorum. Bu kadar boş, bu kadar etkisiz muhalif yoktur dünyada.

Geri
Yukarı