Atatürk neden bazı kesimler tarafından sevilmiyor?

Araplar bile kendi dinlerini eleştirmeye başladı, bizim bedevi sevicilerin din sevdası bitmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İslam'dan kurtulmadıkça orta doğu huzur bulamayacak çok geçte olsa ufak ufak ayak sesleri geliyor artık Avrupa'nın hristiyanlıktan kurtulduğu gibi orta doğu'da İslam'dan kurtulacak bir gün.

Bir şeye kör kütük bağlanıp giden kitleyi diyorsanız onlar bu hızla giderse kendi soylarını bile inkar edecekler. :D

İslama inanmaktan iyidir.

Son düzenleme:
Evet, mahkeme falan hepsi tiyatro idi. (!)
Onu dersem yalan olmadığını nerden biliyorsun der, ben de senin dediklerinin doğru olduğunu nerden biliyorsun derim, bana daha önce adını duymadığım insanların videolarını gösterir, bir yerde tıkanır verecek cevabı olmaz sonra aklınca aşalayıcı bir şekilde gülerek beni küçümser ve ben de sinirime hakim olamayıp haksız yere düşecek şeyler yaparım. Sinirlenmemek mümkün değil karşımda sağdan soldan duyduğu şeyler ile konuşan biri var. Ve bu düşüncelerinin olmasının en büyük sebebinin gittiği imamhatip lisesi olduğunu düşünüyorum. Sinirlenmeyi bıraktım çünkü artık konuşmuyorum baştaki adamın kölesi olmuş düşünemeyen biriyle tartışmak işkence gibi. Bu arada babam daha beter. Delirmek üzereyim, niye bu kadar uzun yazdım bilmiyorum arkadaşım olmadığından anlatacak bir yer arıyorum galiba.

Onu dersem yalan olmadığını nerden biliyorsun der, ben de senin dediklerinin doğru olduğunu nerden biliyorsun derim, bana daha önce adını duymadığım insanların videolarını gösterir, bir yerde tıkanır verecek cevabı olmaz sonra aklınca aşalayıcı bir şekilde gülerek beni küçümser ve ben de sinirime hakim olamayıp haksız yere düşecek şeyler yaparım. Sinirlenmemek mümkün değil karşımda sağdan soldan duyduğu şeyler ile konuşan biri var. Ve bu düşüncelerinin olmasının en büyük sebebinin gittiği imamhatip lisesi olduğunu düşünüyorum. Sinirlenmeyi bıraktım çünkü artık konuşmuyorum baştaki adamın kölesi olmuş düşünemeyen biriyle tartışmak işkence gibi. Bu arada babam daha beter. Delirmek üzereyim, niye bu kadar uzun yazdım bilmiyorum arkadaşım olmadığından anlatacak bir yer arıyorum galiba.
Mesela Mısıroğlu tayfası Atatürk'e İngiliz ajanı demeyi çok sever. Ama hiçbiri sormaz ki Mısıroğlu 1980 darbesinde ne halt yiyordu...

Araplar bile kendi dinlerini eleştirmeye başladı, bizim bedevi sevicilerin din sevdası bitmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dini eleştiri yok ki burada, dini doğru şekilde öğrenmeden yanlış uygulamalar yapan müslümanlara eleştiri var.

Atatürk'ü sevmek zorunda değilsiniz biliyorsunuz değil mi? Bu özgürlüğün oluşmasını sağlayan bizzat kendi ve yanında olanların attığı adımlar zaten. Ama saygı duymak zorundasın. Bana göre, gemiyle kaçmayan, saray etrafının hakkını halkla değişmeyen ve cebinin, saray halkının cebinin dolması için diğer devletlere imtiyaz vermeyen her atana saygı duymalısın. Ama senin düşüncen bu değildir. Bunu da kabul ederim. Çünkü ifade özgürlüğü budur. Hani şu an belli yerleri eleştirdiğimizde içeri atılmamızı sağlayan şey değil.

Şunu da demek isterim. Birini sevmeni veya saygı duymanı sağlayan şey onun dini ise, yakın tarihe bak. Hacı hoca kılıklı bir şarlatanın nasıl darbe girişimi yaptığına bak. Zamanında herkes ona hoca efendi falan diyordu. Nasıl darbeye yeltendiğine bak. Ha bu yetmedi mi? Dini bir vakıfın yurdunda olan tecavüz haberlerinde, çok dindar gözüken bir bakanımızın dediği cümlelere bak. Daha da yakına gelelim. Mafya patronunun ağzından çıkan iddialarda adı geçen insanların din ile bağlantısına bak, yaptıkları olaylara bak.

Atatürk diyor ki:
Taassup cehalete dayanır. Dolayısıyla taassubu olan cahildir.

Bilim, mutlaka cehalete yener. O halde halkı aydınlatmak lazımdır.

Bazıları tam tersini yapıyor 👎

Bunun neresini anlamıyorsunuz, benim gibi geri kafalı, yobaz, bağnaz insanlar Atatürk'ü sevmiyor. Benim bu ülkede istediğimi sevme ya da sevmeme hakkım var.

Atatürk'ü ne severim ne de saygı duyarım. Saygı duymamak demek sövmek değildir. Aklınızda bulunsun.

@Martian Erkan bir Türk evladı Atatürk'ü sevmek zorundadır. Türk değilse lafım yok, sevmek zorunda değil. Şahsen ben Yunan olsaydım Atatürk'ü sevmezdim.

Öyle miydi? Ben Türk değilim o zaman. Farklı görüşlere saygı duymayı Ata'nız öğretmedi mi size?

Ayrıca Kadir Mısıroğlu olayı için şu videoyu izleyin:

Geri
Yukarı